Arduino

ARDUINO

 

Arduino projelerinizde kullanabileceğiniz açık kaynak kodlu bir bileşendir. Arduino dendiği zaman aklınıza ilk olarak bir beyin veya yönetici gelmelidir çünkü Arduino sizin projelerinizde tam olarak bu işi yüklenecektir. Arduino kod yazmak için geliştiriciler tarafından hazırlanan arduino.cc adresinden indirdiğimiz yazılım programı üzerinden ve C+ dillerinin karışımı olan bir dil üzerinden kodlanabilir .C dil tecrübeniz varsa bu dili hiç zorlanmadan öğrenebilirsiniz. Arduino ile yapabileceklerinizin nerdeyse sınırı yoktur. Örnek olarak çizgi izleyen robotlar, mesafe ölçen robotlar, çeşitli robotik kollar vb.

 

Arduino hem hobi hem de bir iş olarak görülebilir özellikle robotik  işlere merakı olanlar için çok idealdir çünkü Arduino parçaları hem uygun fiyatlara bulunabilir hem de kullanımı kolaydır. Arduinoyu kullanabilmek için azda olsa yazılım bilgisine, el becerisine, merak ve en önemlisi hayal gücünüzün gelişmiş olmasına ihtiyaç vardır. Yapacağınız projeyi kafanızda canlandırıp en ufak ayrıntısına kadar düşünmeniz gerekir. Albert Einstein’ın da dediği gibi “Hayal gücü bilgiden daha önemlidir”.

 

Bu atölyemize katılım gösteren eğitimcilerimiz, hem kendileri kodlamalarını yaparak proje gerçekleştirecekler hem de Arduino kullanarak nasıl ders içeriklerini geliştirebilecekleri, ilgisi ve becerisi olan öğrencilerine nasıl yardımcı olabilecekleri hakkında uygulamalı olarak bilgi edineceklerdir.

 

Atölye çalışmamız maksimum 30 kişilik öğretmen gruplarına 16, 90 Saat ve Milli Eğitim Bakanlığı Hizmetiçi eğitimine uygun olarak verilmektedir.

Milli Eğitim Bakanlığı Hizmetiçi Eğitim Kodları:

 

Temel Seviye: 2.02.08.15.007 ( Arduino “Temel Seviye” Uygulamaları Kursu 30 Saat)

İleri Seviye: 2.02.08.15.008 (Arduino “İleri Seviye” Uygulamaları Kursu 30 Saat)

 

İlgili

İletişimde Beden Dİli

Öğretmen Akademi Eğitim Değerlendirme Ölçeği

Eğitim Değerlendirme Ölçeği

Oyun Temelli Blok Kodlama

Çözüm Odaklı Koçluk

Etkili Sunum Teknikleri