01 Temmuz 2019 Pazartesi

Öğretmen Akademi Aday Formatör Eğitim Programı – 7

 “Eğitimde Gönül Birliği”

 

İstanbul Gönüllü Eğitimciler Derneği (İGEDER) 2006 yılında Öğretmenlerin kişisel, mesleki ve sosyal gelişimine katkıda bulunmak amacıyla gönüllü öğretmenler tarafından kurulmuş bir sivil toplum kuruluşudur.

Derneğimiz, Eğitim hizmetlerinin yürütülmesinde değişmez ve asıl unsur olan öğretmenlere, yasalar çerçevesinde imkânlar sunmak, danışmanlık yapmak, uluslararası standartlarda proje geliştirmek suretiyle Türkiye’nin ve insanlığın geleceği olan çocuklarımız ve gençlerimizin eğitimine destek vermek için çalışmaktadır.

Çalışma alanlarımız arasında en çok yoğunlaştığımız Milli Eğitim Bakanlığı Öğretmen Yetiştirme ve Geliştirme Genel Müdürlüğü ile yapılan “Hizmetiçi Eğitim” protokolü çerçevesinde gerçekleştirilen İGEDER Öğretmen Akademi faaliyetleridir. 29 Aralık 2015 tarihinden 2019 yılı Mart ayına kadar geçen sürede  ülkemizin 45 ilinde yaklaşık 600 atölyede 18000 öğretmenimizle atölye çalışmalarımızı gerçekleştirdik. Katılımcı öğretmenlerin aktif rol oynadığı atölye çalışmalarımız 15 farklı alanda 2 saatlik farkındalık eğitimlerinden 16 saatlik eğitimlere kadar uygulamalı olarak yapılmakta ve eğitimciler tarafından büyük ilgi görmektedir. Yine 13 farklı alanda 12 ile 30 arasında Üniversite ve MEB onaylı hizmetiçi eğitim sertifikaları verilmektedir. Haftasonu gerçekleştirilen öğretmen eğitimleri tamamen gönüllülük esasına göre yine öğretmen olarak görev yapan gönüllü formatörlerimiz tarafından verilmektedir. Eğitimler “İGEDER FORMATÖR YETİŞTİRME PROGRAMI” ile yetiştirdiği gönüllü öğretmenler ile yapmaktadır.

Bu çerçevede Ülkenin 7 bölgesi 81 ilinde gerek görevdeki öğretmenlerin gerekse eğitim fakültelerindeki öğretmen adaylarının kişisel, mesleki ve sosyal gelişimine destek sağlamak için takım arkadaşları arıyoruz.

 

TEMEL EĞİTİM / 1-5 Temmuz 2019

 1. Etkili Sunum Teknikleri
 2. Beden Dili 
 3. Etkinlik Tasarımı Eğitimi  
 4. Algı Yönetimi  
 5. Yetişkin Eğitimi (Androgojik) 
 6. Duygu Yönetimi  
 7. Uygulama  

 

ALAN EĞİTİMLERİ / 26 – 31 Ağustos 2019

 1. Drama
 2. Duygu Yönetimi  
 3. Sınıf Yönetimi
 4. Koçluk Formatör Eğitimi 
 5. Arduino, Kodlama ve Maker 

 

FORMATÖR EĞİTİMLERİ KATILIM ŞARTLARI

 • İGEDER Misyon ve Vizyonunu benimserler
 • Seyahat engeli olmamalıdır.
 • Temel eğitimi tamamlayan ve başarılı olan adaylar Alan eğitimlerine geçmeye hak kazanırlar.
 • Yol ücreti katılacak öğretmene aittir. Derneğin belirlediği yerde kalınması durumunda sabah kahvaltısı, akşam yemeği ve konaklama İGEDER’e aittir.
 • Aday formatörler belirtilen eğitimleri tamamladıktan sonra İGEDER Aday formatörü olurlar. Aday formatörlük süreci 1 yıldır.
 • Alanlar, formatör adayının seçimi ve İGEDER Formatörlük biriminin onayı ile belirlenir.
 • İGEDER formatörü olanlar öğretmen akademi çalışmalarında görev alır.
 • Formatörler istemeleri durumunda yurtdışı eğitim faaliyetlerinde de görev alabilir.
 • Aday formatörlerden eğitim ücreti olarak bir defalık 100 TL ücret alınır.
 • Kayıt İrtibat :  Enes Aras : 0539 476 75 17
 • Program Koordinatörü İrtibat : Mustafa İşlek : 0505 385 69 09