16 Kasım 2019 Cumartesi

Nurettin TOPÇU Okumaları Başlıyor!

NURETTİN TOPÇU OKUMALARI BAŞLIYOR!!

 

 

"Bir Mektebi İnşa Eden Bir Milleti İnşa Eder,
Mektebi Olmayanın Milleti Olmaz!"


- Nurettin TOPÇU

 

 

İstanbul Gönüllü Eğitimciler Derneği, kuruluşundan bu yana öğretmenlerin mesleki ve kişisel gelişimleri için faaliyetler düzenlemektedir. Bu kapsamda 16 Kasım 2019 Saat 10.00 tarihinde başlamak üzere onbeş günde bir Cumartesi günleri “Nurettin TOPÇU Okumaları” yapmayı planlıyoruz.

 

“Yarınki Türkiye’nin kurucuları, yaşama zevkini bırakıp yaşatma aşkına gönül verecek, sabırlı ve azimli, lâkin gösterişsiz ve nümayişsiz çalışan, ruh cephesinin maden işçileri olacaklardır. Bu ruh amelesinin ilk ve esaslı işi, insan yetiştirmektir. Hünerleri hep fedakârlık olan bu hizmet ehli gençler, hizmetlerinin mükâfatını da hizmet ettikleri insanlardan beklemiyecekler, sonsuzluğa sundukları eserin sesinin akislerini yine sonsuzluktan dinleyeceklerdir.”  Türkiye sevdalısı olan Topçu hem eğitimi hem öğretmeni ne güzel anlatmaktadır.

 

Birçok çalışması ile eğitimi, sorunlarını ve çözüm yollarını önümüze seren bu büyük düşünürü daha yakından tanımak ve ortak akılla güncel yorumlar yapmak için eğitime gönül vermiş tüm öğretmenlerimizi derneğimize bekliyoruz. İlk olarak seçtiğimiz Maarif Davamız kitabını katılımcılara hediye ederek çalışmamıza başlamış olacağız.

 

Programımız ücretsiz olup okunacak ilk kitap derneğimiz tarafından temin edilecektir. Katılımcıların sadece kayıt formunu doldurarak programa kayıt olmaları gerekmektedir.

 

 

 

Nurettin TOPÇU hayatı ve detaylı bilgi için: https://islamansiklopedisi.org.tr/topcu-nurettin