05 Temmuz 2022 Salı

KUDÜS TURU 2022

 

Gidiş:05.07.2022 

 

Dönüş: 08.07.2022

 

Bu gezimiz  organizasyonunda gerçekleşecektir.

 

UÇUŞLARIMIZ TURK HAVAYOLLARI İLE ISTANBUL HAVALİMANINDAN GERÇEKLEŞTİRELECEKTİR

1.Gün      05.07.0022        SALI

 …. Havalimanı Dış hatlar gidiş terminali … Havayolları Tel Aviv kontuarı önünde en geç saat … da buluşma. İşlemler sonrası …  sefer sayılı uçağyla saat … Tel Aviv’ e hareket ve saat …de varış. Pasaport işlemleri ardından Yafa’ya hareket ediyoruz. Tarihi Yafa Sur kalıntılarını gördükten sonra İsrailliler tarafından Ermeni bir aileye hediye edilen Bahr Mescidini ziyaret. Ardından Tarihin en büyük ticaret merkezi olan, Yafa Limanında anlattıktan sonra Sultan II. Mahmud Camii ve külliyesinde mola verip ardından Osmanlı Kışlası ve Sultan Abdülhamit Han’ın 25. Taht yılı şerefine inşa edilen tarihi Saat Kulesi’ni ziyaret en son Hasan Bey Camisini ziyaret ettikten sonra ardından Kudüs’e konaklayacağımız otele hareket. Otelde akşam yemeği ve odalama dağılımı ardından istiharat.

 

2.Gün     06.07.0022       CARŞAMBA

Sabah namazı için Mescid-i Aksa’ya gidiş dönüş. Kahvaltı sonrası Selman-ı Faris-i ve Rabiatul Adeviyye’nin makamlarının ziyaret edilmesi. Ardından Zeytin dağına hareket. Zeytin dağından panoramik Mescid-i Aksa manzarası eşliğinde bölge hakkında bilgilendirmenin ve kısa bir fotoğraf molasının ardından  Hz. Meryem’in kabri ve Hz. Ömer’in torunu Muciriddin Hanbeli’nin Kabrini ziyaret ettikten sonra Ardından Me’menullah mezarlığı, Kanuni Sultan Süleyman’ın yaptırdığı su havzasını gördükten sonra yatsı namazı için Mescide geçiyoruz. Yatsı namazı kıldıktan sonra otele akşam yemeği ve istiharat çekiliyoruz.

 

3.Gün      07.07.2022        PERŞEMBE

Sabah namazımızı Mescid-i Aksa’da kılıyoruz, Namaz sonrası kahvaltı otelimizde. Kahvaltıdan sonra Tekbir Dağına Hareket. Kısa bir mola ardından EL HALİL’e hareket ediyoruz. Yaklaşık bir saatlik yolculuktan sonra El Halil şehrine varış. Halilürrahman Camiinde Hz. İbrahim, Hz. İshak, Hz. Yakup ve Hz. Yusuf  Peygamberlerin ve zevcelerinin kabirlerinin ziyaret. Ardından tarihin en eski şehirlerinden olan Eriha şehrini ziyaret ediyoruz. Sonrasında Kudüs’e dönüş. Akşam ve yatsı namazını eda etmek için Mescid-i Aksaya gidiyoruz. Ardından Otelimizde akşam yemeğini yedikten sonra istiharata çekiliyoruz.

 

4.Gün       08.07.0022        CUMA

Sabah namazı için Mescid-i Aksa’ya gidiş dönüş. Kahvaltıdan sonra, Hz. Davut Kabri ve Külliyesini ziyaret ardından Tarihi Ermeni ve Hristiyan Mahalleleri geçerek Selahaddin Eyyubi Mescidi ve itikâfa girdiği mağarayı ziyaret. Ardından Kıyamet kilisesi ne varış. Burayla ilgili bilgilendirmenin ve Hz. Ömer Camii’nin ziyaret edilmesinden sonra Burak duvarının görülmesi ve sonrasında, tarihi Kudüs çarşılarını gezerek Mescid-i Aksa’ya gidiş. Burada ( açık olduğu takdirde ) İslam eserleri müzesinin ve Burak mescidinin ziyaret edilerek görülmesi. Cuma Namazı´nın Mescid-i Aksa´da kılınmasından sonra Mescidi Aksanın içindeki tüm islami eserlerin tanıtımı ve geziden sonra uçuş için Havalimanına varış. Check in ve pasaport işlemlerinden sonra … Hava Yollarına ait … Sefer sayılı uçakla saat …  uçuş. Saat … iniş.

 

BANKA HESAP BİLGİLERİ

HESAP SAHİBİ: BEYTULMAKDİS TURİZM YAPI SANAYİ VE DIŞ TİCARET LİMİTED ŞİRKETİ
KUVEYT TURK TL IBAN
TR53 0020 5000 0947 2731 0000 02
KUVEYT TURK DOLAR IBAN
TR85 0020 5000 0947 2731 0001 05

 

Rehber turun içeriğini değiştirmemek kaydı ile tur sıralamasında değişiklik yapabilir. 

 

 

Programa Dâhil Olanlar:

 1. Otel Konaklama,( Sabah Kahvaltı – Akşam Yemeği)
 2. Kudüs Vize Ücreti
 3. Yukarıda belirtilen Turların Uygulanması
 4. Tüm Giriş Ücretleri
 5. Otobüs Transferleri.
 6. Rehberlik Hizmetleri

 

Programa Dâhil Olmayanlar

 1. Öğle Yemeği
 2. Yurt Dışı Çıkış Harç Pulu
 3. Tüm İçecekler
 4. Covıd Temınatlı Sey. Sigortası
 5. Kişisel Harcamalar
 6. Otel Ekstraları

 

 

Otel Bilgileri:

Commodore Hotel Müslümanlara Aittir. İçki bulunmaz. Yiyecekler helaldir. Mescid-i Aksa’ya 1 KM uzaklıkta olup namazlara hareme kadar otobüs İle Gidiliyor.

-Kayıt esnasında ödemenin %50 si kalan bakiye gitmeden 15 gün önce yapılacaktır.

-Kudüs Turu için Vize sistemine girildikten sonra yapılan iptallerde 50 $, uçak bileti alındıktan sonra yapılan iptallerde ise, ilave olarak ilgili havayolunun uyguladığı cezai müeyyide uygulanır. Vize cezası gittiğiniz tura göre değişkenlik gösterebilir.

-Yolcu gittikten sonra herhangi bir sebeple erken dönmek isteyen misafirlerimize (otel, uçak, vize ve diğer hizmetler için ödemeler önceden yapıldığından) herhangi bir ücret iadesi yapılmaz.

-Yolcu gittikten sonra erken veya geç dönmek isterse buna kullanılan havayolunun uçaklarının müsaitlik durumuna göre ve kurallarına göre cevap verilir. Olabilecek ücret farkı yolcuya aittir.


COVID-19 ZİYARET KURALLARI ve ZİYARETÇİ DÜZENLEMELERİ 2021-2022

•         Türkiye’den İsrail' e giriş yapacak olan tüm ziyaretçilerin uçuştan 72 saat önce PCR testi yaptırmaları ve varışta negatif sonuçlu İngilizce PCR testi sonucunu ibraz etmeleri gerekmektedir.
•          Türkiye’den İsrail' e giriş yapacak olan tüm ziyaretçilerin İsrail’e varışta havalimanında PCR testi yaptırmaları gerekmektedir.
TEST  indirimli ücret sitesi https://testngo.femi.com/en/sign-in 
veya varışta PCR test ücreti 100 İsrail Şekeli veya karşılığı dövizdir. PCR testi sonucu netleşene kadar ziyaretçilerin 24 saat boyunca otelde karantinada kalmaları mecburidir.
Sonuçlar tur liderinin cep telefonuna gönderilecektir.
•          Türkiye’den İsrail' e giriş yapacak olan tüm ziyaretçilerin İsrail’e olan uçuştan 48 saat veya daha öncesinde https://corona.health.gov.il/en/flights/ sitesindeki giriş formunu doldurmaları gerekmektedir. *Havayolunun adı, uçuş numarası ve İsrail'e tahmini varış zamanı gibi belirli uçuş bilgilerine ihtiyacınız olacak (Bu bilgiler Mihmandar tur tarafından sağlanacaktır). Bu form e-mail adresinize gönderilecektir.

•          Ziyaretçilerin  İsrail’den ayrılmadan 24 saat önce https://corona.health.gov.il/en/exit-statement/  sitesindeki formu doldurmaları gerekmektedir.
•          Ziyaretçilerin seyahat esnasında Covid-19 semptomları göstermesi ve olacağı PCR testinde pozitif çıkması halinde İsrail Sağlık Bakanlığı’nın belirlediği ambulanslar ile yine Sağlık Bakanlığı’nın belirlediği Covid otellerinde karantinaya alınacak, tedavileri bitene kadar bu otellerde ikamet edeceklerdir. Bu masraflar yolcuların kendilerine ait olacaktır.Ancak seyahat ve sağlık sigortası policesine bağlı olarak geri ödeme alabileceklerdir (3 gece sonrası olacak masraflar
tarafınıza ait olacaktır( konaklama, yeme içme, dönüş uçak ve olası PCR testi)

 

*18 YAS ALTI YOLCULARIMIZ ANNESI VEYA BABASIYLA TURA KATILABILIRLER.

*TURA KATILABILMEK ICIN EN AZ 1 YILLIK PASAPORT SURESI OLMASI GEREKMEKTEDIR.

* SON BASVURU TARIHI SEFER TARIHINDEN 30 GUN ONCEDIR

NOT: Erkek Misafirlerimizin Takke Bulundurmaları Tavsiye Edilir