24 Ocak 2022 Pazartesi

Gez Gör Öğren Ürdün

 

TUR HAREKET TARİHİ

24 Ocak 2022


 

1.GÜN | İSTANBUL – AMMAN

İstanbul havalimanında saat 11:00’de buluşma. Royal Jordanian HY’nin RJ166 sefer sayılı uçağı ile saat 14:05’de Amman’a hareket. Yerel saat ile 15:40’da varışımıza müteakip özel aracımız ile havalimanından ayrılıyoruz. Ardından Amman şehir turumuza başlıyoruz.  Amman şehir turunda göreceğimiz yerler arasında; Herkül Tapınağı kalıntıları, Amman Kalesi, Emevi Sarayları, Bizans Kilisesi, Ashab-ı Keyf Mağarası, Kral Hüseyin'e ait arabaların sergilendiği Araba Müzesi, Kral Hüseyin Camii, Osmanlı Devleti askerlerinin defnedildiği Türk Şehitliği ve Hz. Musa (a.s)'ın kayınpederi Hz. Şuayib (a.s)'ın Kabri bulunmaktadır. Programımızı tamamladıktan sonra otele hareket ve serbest zaman. Akşam yemeği otelimizde.

2.GÜN | AMMAN / LUT GÖLÜ /KELAK KALESİ / MUTE / PETRA     

Otelde alınan kahvaltı sonrası Lut Gölü’ne hareket ediyoruz. Lut Kavminin helak olduğu dünyanın en çukur bölgesi Ölü Deniz’de yapacağımız gezi sonrası Kelak şehri üzerinden Kelak Kalesi’ni ziyaret ediyoruz. Son durağımız Mute. Mute turunda göreceğimiz yerler arasında; İslam Kumandanlarından Halid Bin Velid’in elinde 9 kılıcın kırıldığı Mute Savaşı alanı, Peygamber Efendimiz (sav)’in kölelikten azat ettiği Zeyd Bin Harise (r.a) Kabri, Cafer Bin Ebu Talip (r.a) Kabri ve Abdullah Bin Revaha (r.a) Kabri bulunmaktadır. Turumuz sonrası Petra’da ki otelimize transfer ve serbest zaman. Akşam yemeği otelimizde.

3.GÜN | PETRA – VADİ RUM

Otelde alınan kahvaltı sonrası Petra şehrine hareket ediyoruz. Petra şehir turunda göreceğimiz yerler arasında; Arapların Ataları olarak kabul edilen Nebatilerin kurduğu, Vadi Musa' da bulunan Salih (a.s)'ın kavminin helak olduğu, Gül Pembesi rengiyle dünyanın 7 harikasından biri sayılan Petra Antik şehri, Hazine Binası, Saray, Kraliyet Mezarlığı, Meclis Binası, Sütunlu Cadde ve Amfi Tiyatro bulunmaktadır. Turun ardından Vadi Rum'a hareket. UNESCO Dünya Kültür Mirası listesinde yer alan Vadi Rum’da göreceğimiz yerler arasında; Çöl arazisine uygun araçlarla kızıl kum tepeleri, 1750 metre yüksekliklere ulaşan yekpare kayalar ve 4 Bin yıllık kaya resimleri bulunmaktadır. Gezi sonrası Vadi Rum otelimize transfer ve serbest zaman. Akşam yemeği otelimizde.

4.GÜN |VADİ RUM – AKABE

Otelde alacağımız sabah kahvaltısı sonrası 2 saatlik 4x4 araçlar ile Vadi Rum’da ki safari turumuzu gerçekleştiriyoruz. Turun ardından Akabe’ye hareket. Akabe Körfezinde Tekne Turumuzu gerçekleştiriyoruz. Kızıldeniz’in berrak sularına açılırken cam tabanlı teknemizden Kızıldeniz'de bulunan resifleri, mercan kayalıklarını ve bir çok balık çeşidini görme fırsatı bulacağız. Tekne turumuz sonrası Akabe şehir merkezinde alış veriş için serbest zaman. Serbest zamanın ardından Akabe otelimize transfer. Akşam yemeği otelimizde.

4.GÜN |AKABE – AMMAN - İSTANBUL

Kahvaltı sonrası rehberimizin belirleyeceği saatte buluşma ve Amman Havalimanı’na hareket. Royal Jordanian HY’nin RJ167 nolu tarifeli seferi ile saat 16:00’da İstanbul’a hareket. Yerel saat ile 19:35’de İstanbul Havalimanı’na varış ve turumuzun sonu.

OTELLER

 

Amman                      Seas Amman Hotel Standard Room vb.

Petra                          Elite Petra Hotel Classic Room vb.

Vadi Rum                   Mazayen Camp Deluxe Tent vb.

Akabe                         Double Tree by Hilton Standard Room vb.

 

           

 

UÇUŞ DETAYLARI

İstanbul            Q         Amman            RJ166               14:05 – 15:40   Â 2 sa 35 dk

Amman            Q         İstanbul            RJ167              16:00 – 19:35   Â 2 sa 35 dk

 

 

 

 

24 Ocak 2022

2-3kişilik odada

 kişi başı

Tek kişilik oda farkı

4* Otel / 30-35 Kişi için

760 USD

200 USD

 

 

 

 

 

 

 

 

ÜCRETE DAHİL OLANLAR

‣ Royal Jordanian HY ile İstanbul – Amman – İstanbul dönüş  ekonomi sınıf uçak bileti

‣ Havalimanı vergileri,

‣ Programda belirtilen geziler ve giriş ücretleri

‣ Havalimanı karşılama ve gidiş & dönüş transferleri

‣ 4* otellerde 4 gece yarım pansiyon konaklama

‣ Akabe Tekne Turu

‣ Petra giriş ücreti

‣ Wadi Rum Jeep safari turu

‣ Türkçe rehberlik hizmetleri

 

 

 

ÜCRETE DAHİL OLMAYANLAR

‣ Şahsi harcamalar

‣ Öğle yemekleri

‣ Otel ekstraları

‣ Yurtdışı çıkış harcı

‣ Programda belirtilmeyen tur ve transferler

‣ Yemeklerde ve molalarda alınacak içecekler

‣ Ücrete Dahil olarak belirtilmeyen tüm harcamalar

 

 

 

GENEL ŞARTLAR

Genel şartlar ‘Tur Broşürü’ nün ve ‘Tur Kayıt Sözleşmesi’nin ayrılmaz bir parçasıdır, bağımsız düşünülemez.

 

‣          Tur Programımız belli bir katılım şartı ile düzenlenmektedir. Gezi için yeterli katılım sağlanamadığı takdirde, son iptal bildirim tarihi tur kalkışına 20 gün kaladır. Katılım yetersizliği nedeniyle İptal edilen tur operasyon aracılığı ile tarafınıza bildirilecektir.

‣          Tur programında isim belirtilmeden sadece kategori bilgisi verildiği ve/veya aynı destinasyon için seçenekli bulunduğu durumlarda otel(ler) gezi hareketinden 48 saat önce acentemiz tarafından bildirilecektir.

‣          Turlar başka acente turları ile birleştirilebilir. Bu gibi durumlarda Venn Tour misafirleri Venn Tour sorumluluğundadır.

‣          Bu fiyat listesi ve program yeni bir fiyat listesi çıkana kadar geçerlidir.

‣          Tüm paket programlarımızdaki fiyatlarımız minimum 10 kişiye kadar kontenjanlar ile sınırlı olup üzeri kişi sayısı gruplarınız için fiyat artışı olabilir. Lütfen fiyat bilgisi sorunuz.

‣          Normal pasaportlarda pasaport veriliş tarihinin 10 seneden daha fazla, diğer pasaport tiplerinde ise 5 seneden daha fazla olması durumunda, seyahate katılacak kişinin geçerli vizesi olsa dahi, yurt dışına çıkamaz ve pasaporta vize alım işlemi yapılamaz. Lütfen pasaport bilgi ve detaylarınızı kontrol ediniz.

‣          Pasaport polisi Türkiye gümrüklerinden çıkış yapılırken, Türk Vatandaşlarından veya Yabancı uyruklu vatandaşlardan, veya geçerli vizesi olan pasaportu olsa dahi, tüm pasaport tipleri için, (Umuma Mahsus, Hususi Damgalı, Hizmet Damgalı, Diplomatik) seyahat tarihi itibariyle minimum 6 ay geçerlilik şartı aramaktadır. Bu sebeple 6 aydan az geçerliliği olan pasaportlara acentemiz tarafımızdan onay verilmemektedir.6 aydan az geçerliliği olan pasaport sahiplerinin tura katılamamalarından dolayı Venn Tour’in yolcuya karşı herhangi bir tazminat yükümlülüğü yoktur.

‣          Venn Tour geziye katılacak tüketicilerle, gemi, otel, taşıyıcı firmalar ve gezi ile ilgili diğer hizmetleri sunan her türlü üçüncü şahıs ile ve tüzel kişilikler nezdinde aracı konumundadır. Bu nedenle kendisine müracaat ile geziye kayıt olan tüketicilerin, Acente ile taşımayı üstlenen müesseseler arasında yapılmış anlaşmalar hilafına; gösterilen araç programlarında, saatlerde, yerlerinde hazır bulunmamasından, kara, hava ve deniz araçlarının her türlü gecikmelerinden, grev, terör, savaş ve savaş ihtimali bunlara veya benzer mücbir sebeplerden, ulaşım aracını kullananın kendi hatasından veya üçüncü kişilerin şahsi kusurlarından veya öngörülmez teknik hususlardan kaynaklanan her türlü aksaklıklardan, maddi, manevi hasarlı kazalardan konaklama eksik veya tesislerinin hatalı hizmetlerinden,  Acente'nin işleten sıfatı olmaması nedeni ile mevcut sorumluluğu bulunmadığını, asli fail gibi doğrudan doğruya sorumlu olmadığını taraflar bilmektedirler.

‣          Tüm gümrüklü yurtdışı çıkışlarında kalkış günü ilgili limanda tur hareket saatinden 3 saat önce hazır bulunulması gerekmektedir. Özellikle diğer şehirlerden iç hat uçuşu ile liman yada havalimanlarına gelecek olan misafirlerin uçuş saatlerini limanda olunması gereken saate göre ayarlamaları gerekmektedir. Bu sebepten dolayı geç kalınma ve/veya durumunda tura katılamama sorumluluk yolcuya ait olup, Venn Tour’un yolcuya karşı herhangi bir tazminat yükümlülüğü yoktur. İlgili havayolunun online check in sitesi var ise, check in işlemlerini tur hareketinden 24 saat önce şahsen yapmaları tavsiye edilir.

‣          Venn Tour; havayolu ile yolcularımız arasında aracı konumunda olup, 28.09.1955 Lahey Protokolü’ne tabidir. Uçuş öncesinde uçak saatleri değişebilir. Tüm uçuş saatlerinin tur hareket saatinden 48 saat önce yolcu tarafından teyit edilmesi gerekmektedir. Yolcularımız uçuş detaylarının değişebileceğini bilerek ve kabul ederek turu satın almışlardır.

‣          Tur programında dahil olan hizmetlerden otelde alınan kahvaltılar, bulunulan ülkenin kahvaltı kültürüne uygun olarak ve genelde Continental kahvaltı olarak adlandırılan tereyağı, reçel, ekmek, çay veya kahveden oluşan sınırlı bir mönü ile sunulmakta olup gruplar için gruba tahsis edilmiş ayrı bir salonda servis edilebilir.

‣          3 Kişilik odalar, otellerin müsaitliğine göre verilebilmekte olup, bu tip odalarda 3. Kişiye tahsis edilen yatak standart yataklardan küçüktür. 3 Kişilik odalar 1 büyük yatak + 1ilave yataktan oluşmaktadır. İlave yataklar açma-kapama ve couch bed olarak adlandırılan yataklardan oluştukları için tur katılımcısı 3. Kişi ve/veya çocuk rezervasyonlarında odalarda yaşanabilecek sıkışıklık ve yatak tipini kabul ettiklerini beyan etmiş sayılırlar. Çocuk indirimleri 2 yetişkin yanında kalan –yaş grubuna uyan- tek çocuk için geçerlidir.

‣          Otellerde sınırlı sayıda TWIN (2 ayrı yataklı) oda bulunmasından dolayı, TWIN oda talebinizi rezervasyondan önce kontrol ediniz.

‣          18 yaş altı reşit sayılmayan çocukların anne veya babalarından biri veya her ikisi ile beraber tura katılmadığı durumlarda, tura katılım için gerekli olan muvaffakatnamelerin seyahat sırasında kişilerin yanında bulundurmaları zorunludur.

‣          Panoramik şehir turu, şehirlerin tanıtımı için düzenlenen 2-3 saat süreli turlar olup içeriği değişmemek şartıyla farklı günlerde düzenlenebilir. Müze, ören yeri girişlerini içermez. Yerel otoriteler tarafından gezilmesine, gidilmesine herhangi bir sebeple izin verilmeyen gezi ya da turlar yapılmaz. Bu gezi ya da turların yapılamamasından Venn Tour sorumlu tutulamaz.

‣          Kişilerin tura katılımlarında ki sağlık sorunları, hamilelik durumu, sürekli kullanımda bulundukları ilaçlar ve bu ilaçlar ile ilgili raporları yanlarında bulundurmaları gerekmektedir.

‣          Tur – Alan – Tur Lideri - Otel bilgilendirmeleri tur hareketinden 48 saat önce operasyon departmanı tarafından mail yolu ile gönderilecektir.

‣          Pasaport resmi bir belge niteliğinde olup herhangi bir şekilde zedelenmiş, kirlenmiş, özellikle dikişte veya sayfalarında yırtık olması gibi sebeplerden dolayı pasaport polisi sizi ülkeye sokmama yetkisine sahiptir. Böyle bir durumda sorumluluk yolcuya aittir.

‣          Vize başvurusu için tur bitim tarihinden itibaren en az 6 ay geçerli pasaport ve konsolosluk tarafından istenilen evraklar gerekmektedir. Bu tura katılım için Türk pasaportlu yolculara vize uygulaması bulunmamaktadır. Pasaportlarında İsrail vizesi ya da İsrail’e giriş-çıkış damgası bulunan kişilerin ülkeye girişlerine izin verilmemektedir.  Vize alınmış olması ülkeye giriş yapılabileceği anlamına gelmez. Pasaport polisi yolcuyu ülkeye sokmama yetkisine sahiptir. Böyle bir durumda sorumluluk yolcuya aittir.