İGEDER “Eğitimde Kahve Molası” Programı Gerçekleşti

 İGEDER kurulduğundan bu yana eğitim alanında özelde Öğretmen ve Öğretmen adayları için programlar yapmaya devam ediyor. Yaklaşık üç yıldır devam ettirdiğimiz “ Eğitimde Kahve Molası” programları ile eğitim alanında önemli şahsiyetleri Öğretmen ve Öğretmen adayları ile buluşturmayı hedefliyoruz.

 

Geçtiğimiz Cumartesi günü gerçekleştirdiğimiz programımızda Milli Eğitim Bakanlığı Öğretmen Yetiştirme ve Geliştirme Genel Müdürlüğü Daire Başkanı Abdi Erdoğan hocamızla “ Tüm Yönleri İle 2017-2023 Öğretmen Strateji Belgesi” ni inceledik. Program İGEDER Yönetim Kurulu Başkanı Sayın Nuri ÖZKAN beyin açılış konuşması ile başladı. Nuri ÖZKAN Mahir İZ hocanın “ Mahşer günü bana yeniden dünyaya gelsen ne istersin diye sorsalar ben yeniden öğretmen olmak isterim” sözünü hatırlatarak Öğretmenliğin önemine dikkat çekti. Açılış konuşmasının ardından kürsüye davet edilen Sayın Abdi ERDOĞAN Öğretmen Strateji Belgesi üzerinden bilgilendirici bir sunum yaptı. Abdi ERDOĞAN Sunum sonrasında katılımcılardan gelen soruları cevapladıktan sonra, programı düzenleyen İGEDER’ e teşekkürlerini dile getirdi. Yaklaşık 80 Eğitimcinin katıldığı program 3 saatte tamamlandı.

 

 Program sonrasında İGEDER tarafından hazırlanan hediyeler ve İGEDER’in bu yıl kullanacağı ünlem çalışması İGEDER Başkanı Nuri ÖZKAN ve İGEDER Yönetim Kurulu Üyesi Üsküdar İlçe Milli Eğitim Müdürü Sayın Sinan AYDIN tarafından Abdi ERDOĞAN beyefendiye sunuldu.

İGEDER olarak başta programımıza teşrifleri ile bizleri sevindiren Sayın Abdi ERDOĞAN beyefendiye programa ev sahipliği yapan Acıbadem Koleji yönetimine ve çalışanlarına, tüm katılımcı eğitimcilerimize teşekkür ediyoruz.