İGEDER ‘den “Ayla Ağabegüm” Hanımefendiye Vefa Programı

İGEDER ‘den “Ayla Ağabegüm” Hanımefendiye Vefa Programı

 

 İstanbul Gönüllü Eğitimciler Derneği, kuruluşundan bu yana öğretmenlerin mesleki ve kişisel gelişimleri için faaliyetler düzenlemektedir. Bu kapsamda her yıl öğretmenler haftasında İz Bırakan Eğitimciler başlığı ile eğitim dünyamızda iz bırakmış eğitimcileri öğretmenlerimizle buluşturmaya devam ediyor.

 

 Geçtiğimiz yıllarda Öğretmenler Günü Haftası münasebetiyle Mahir İZ, Nurettin TOPÇU, Mahmut Mazhar BAYRAM, Yaman DEDE gibi ömrünü eğitim ve öğrencilerine adamış şahsiyetler için anma programları düzenleyen İGEDER, bu yıl da Ayla AĞABEGÜM hanımefendi için bir vefa programı düzenledi.

 

 Geçtiğimiz gün Marmara Üniversitesi Kültür Merkezi konferans salonunda gerçekleşen program, İGEDER Yönetim Kurulu Başkanı Nuri ÖZKAN’ın açılış konuşması ile başladı. Mesleğini aşkla yapan adanmış öğretmenleri öğretmen ve öğretmen adaylarıyla buluşturup kendilerine ilham kaynağı kılmak istediklerini ifade eden Nuri ÖZKAN Bey, davetlerini kırmayıp zaman ayırıp programı teşrif eden Ayla AĞABEGÜM hanımefendiye ve talebelerine ve tüm katılımcılara teşekkür etti. İGEDER İz Bırak Eğitimciler ve Öğretmen akademi faaliyetlerinden bilgi veren ÖZKAN İGEDER’in bu yıl kullanacağı ünlem çalışmasını da tanıttı.  

 

 Nuri ÖZAKAN’ ın konuşmasının ardından Ayla AĞABEGÜM hanımefendinin öğrencilerinden Doç. Dr. Osman SEZGİN, Gülenay PINARBAŞI ve Belkıs İBRAHİMHAKKIOĞLU sırayla söz alarak Ayla AĞABEGÜM hanımefendinin öğretmenlik hayatından anılar ve önemli notları katılımcılarla paylaştılar.

 

 Bu paylaşımların ardından söz alan Ayla AĞABEGÜM öncelikle programı düzenleyen İGEDER’e teşekkürlerini ifade etti. Öğretmenliğin önemine dikkat çeken AĞABEGÜM “ Öğretmenlik öğrenciye doğru düşünmeyi öğretmektir, öğrencilerimize düşünmeyi öğrettiğimiz zaman Türkiye kurtulacaktır” ifadesini kullandı. Program sonrasında İGEDER tarafından Ayla Hanımefendi ve konuşmacılara çiçek ve İGEDER’in bu yıl kullanacağı “ Vatan İçin Bir İz, Vatan İçin Biriz Öğretmenim” temalı ünlem çalışması hediye edilirken katılımcılara da Ayla AĞABEGÜM hocamızın Mısralarla Konuşsak adlı kitabı hediye edildi.