İki Gün Süren “Din Eğitiminde İyi Örnekler Sempozyumu” Tamamlandı

İki Gün Süren “Din Eğitiminde İyi Örnekler Sempozyumu” Tamamlandı

 

 İGEDER (İstanbul Gönüllü Eğitimciler Derneği) ve OGED (Osmaniye Gençlik Eğitim Derneği) tarafından gerçekleştirilen, Osmaniye Korkut Ata Üniversitesi ve Osmaniye İl Milli Eğitim Müdürlüğü´nün paydaş olduğu “Eğitimde insani, Milli ve Özgün Model Arayışları 2” Ana Temalı “Din Eğitiminde İyi Örnekler Sempozyumu” düzenlendi.


 Osmaniye Korkut Ata Üniversitesi Amfisinde düzenlenen ve Milli Eğitim Bakanlığı Din Öğretimi Genel Müdürü Nazif Yılmaz´ın da katıldığı programa ayrıca, Vali Yardımcısı Alp Eren YILMAZ, Korkut Ata Üniversitesi Rektörü Orhan BÜYÜKALACA, İl Milli Eğitim Müdürümüz Ramazan ÇELİK, İl Müftüsü Ramazan ÇORTUL, Maarif Müfettişleri Başkanı Ramazan AYANOĞLU, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcıları Basri DOĞAN, Mılla KATIK, Maarif Müfettişleri Başkan Yardımcısı Cengiz İBİCİOĞLU, OGED onursal başkanı Ali ONUR Hocamız, okul müdürleri ve öğretmenler katıldı.


 Saygı Duruşu ve İstiklal Marşının okunmasından sonra başlayan Sempozyumda Kuran-ı Kerim Tilaveti ve yapılan protokol konuşmalarının ardından, Merkez Anadolu İmam Hatip Lisesi öğretmeni Ali Doğan tarafından Tasavvuf Musikisi dinletisi sunuldu.


 Din Eğitiminde İyi Örnekler Sempozyumunun, eğitimci ve akademisyenlerimizin uyguladıkları iyi örnekleri paylaşmak, bu sayede öğretmenlerimizin ve yöneticilerimizin genel kültür, özel alan eğitimi ve pedagojik formasyon bilgi ve becerilerini artırmak, karşılaşılan problemlere karşı hazırlıklı olmak, zamanla ihtiyaç ve ilgileri değişen öğrencilere cevap verebilir hale gelebilmek için Anadolu İmam Hatip Liselerinde ve İmam Hatip Ortaokullarında görev yapan bütün branşlardaki öğretmenler ile Temel Eğitim ve Ortaöğretim kurumlarında görev yapan Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi ile Arapça öğretmenleri için düzenlenmiştir.


 Onur konuğu olan Din Öğretimi Genel Müdürü Nazif YILMAZ, “Türkiye’de Din Eğitimi ve İmam Hatip Liseleri” hakkında bilgiler verdi. Devamında Prof. Dr. Aykut GÜL tarafından ise “Eğitimde İnternetin Verimli” kullanılması hakkında sunumlar yaptı. İdris TOPÇU tarafından ise Öğretmenliğe Adanmış Bir Ömür “Mahir İZ” konulunu sunumunu gerçekleştirdi.