Gez Gör Öğren 2022 Kıbrıs Turu

KIBRIS KÜLTÜR TURU (2 Gece 3 Gün)

4* Otellerde Yarım Pansiyon Konaklama

PEGASUS İLE SABİHA GÖKÇEN’DEN TARİFELİ UÇUŞ

KIBRIS KÜLTÜR TURU

 

BAŞVURU İÇİN TIKLAYINIZ 

 

 

15/11/2022 Sal

PC1912

İstanbul - Lefkoşa

08:00 08:30

Z

ZAGTECN

17/11/2022 Per

PC1923

Lefkoşa - İstanbul

20:20 22:50

T

TAGTECN

 

1.GÜN:İSTANBUL– LEFKOŞE - GİRNE

Ercan Havalimanı’na iniş karşılama sonrası program başlangıcı Adanın Başkenti Lefkoşe’ye hareket (20 km -20 dakika)ilk olarak kahvaltı için restoranımıza geçiyoruz. Kahvaltı sonrasında gezimize Tarihe Kanlı Noel olarak geçen bir katliamın yaşandığı ev olan Barbarlık Müzesini geziyor ve o dramı adeta bizlerde yeniden yaşıyoruz.Buradan Yeşil Hat gezisi sonrası Girne Kapısı, Kıbrıs Mevlevihanesi, Venedik Sütunu, Lokmacı Sınır Kapısı, Büyük Han ve Selimiye Camileri gezileri sonrası,Arasta bölgesinde serbest zaman veriyoruz. Serbest zaman sonrası Arap Ahmet Mahallesine geçiyor ve Arap Ahmet Camini ve Haziresini ziyaret ediyoruz. Eski Osmanlı evlerinin bulunduğu sokakta ilerleyerek Yiğitler Burcu Parkına geçiyor ve Rum tarafını seyrediyoruz.Öğle yemeği ardından Girne’ye hareket Yolumuz üzerinde bulunan 381 Şehidimizin bulunduğu Boğaz Şehitliğini ziyaret ediyoruz.Girne 4 yıldızlı otelimize hareket.(30 km - 30 dakika)akşam yemeği oteldeOdalarımıza yerleşme ve dinlenme.

 

2.Gün - GİRNE

Otelimizde alacağımız açık büfe sabah kahvaltısı sonrası 09.30 Hareket ve Girne turumuza başlıyoruz. İlk durağımız Alsancak Bölgesi. 1974 yılında Adaya ilk çıkarma yaptığımız plaj ve burada şehit olan askerlerimize ait olan şehitlik ziyareti sonrası, Rumların Türklere karşı kullandığı silahların sergilendiği açık hava savaş müzesi gezisi sonrası, Çatalköy bölgesine hareket ediyoruz. Burada Hz.Osman’ın Hilafeti döneminde şehit düşen 7 adet sahabe efendilerimizin türbesinin bulunduğu Hz.Ömer türbesini ziyaret ediyoruz. Buradan Beylerbeyi bölgesine geçiyor ve Bellepais Manastırını gezip tekrar şehir merkezine dönüyor ve öğle yemeğimizi alıyoruz. Yemek sonrası Ağa Cafer Paşa Cami ve türbesini ziyaret ediyoruz. Girne Marina ve kordon boyu gezileri sonrası burada serbest zaman veriyoruz. Serbest zaman sonrası otelimize gidiyoruz. Otelde açık büfe akşam yemeğimizi alıyoruz. Odalarımızda dinlenme.

 

3.Gün - GİRNE / GAZİMAĞUSA / İSTANBUL

Otelimizde alacağımız açıkbüfe sabah kahvaltısı sonrası 09.30 Gazimağusa’ya hareket olumuz üzerinde Atlılar, Muratağa ve Sandallar köylerine uğrayıp1974 yılında Rumların vahşice katlettiği köyleri ve toplu mezarları ziyaret ediyoruz. Buradan Aziz Barnabas Manastırına geçip Barnabas’ın ilginç hikayesini dinliyoruz Hayalet Şehir olarak bilinen Kapalı Maraş bölgesini otobüsten panoramik geziyoruz.Ardından şehir merkezine geçip Adanın en güzel gotik eserlerinden birisi olan Lala Mustafa Paşa Cami, Namık Kemal Zindanı, 28 Çelebi Mehmet Türbesi, Sinan Paşa Cami gezileri sonrası kısa bir alışveriş molası veriyoruz. Serbest zaman sonrası 18.00 ’de Ercan Havalimanına hareket edip turumuzu burada sonlandırıyoruz.

 

FİYAT TABLOSU

ROYAL PALACE HOTEL /Yarım Pansiyon

İki kişilik odada kişi başı tutarı: 5.400 TL.
BANKA HESAP BİLGİLERİ
KUVEYT TÜRK TL HESABI
SWİFT BİC: KTEFTRISXXX
HESAP ADI: HÜNKAR ULUSLARARASI TURİZM ANONİM ŞİRKETİ
MECİDİYEKÖY ŞUBESİ HESAP NO: 93631682-1
IBAN: TR48 0020 5000 0936 3168 2000 01

 

 

 

 

 

 • KIBRIS’A GİRİŞ İÇİN MUTLAKA YANINIZDA NÜFUS CÜZDANINIZ BULUNMASI GEREKMEKTEDİR. (PASAPORT İLE GELENLER 150 TL YURT DIŞI ÇIKIŞ PULU ALMALARI ZORULULUĞU OLUŞUR)

                                                 

 • 18 YAŞ ALTI ÇOCUKLARIN KENDİ BAŞINA NUFÜS CÜZDANI İLE UÇAMAZLAR (AYRICA YANLARINDA SADECE TEK EBEBEYN OLSA DİĞER EBEBEYNDEN MUAHAKATNEME OLMASI ZORUNLUDUR.BÖYLE BİR DURUMDA ÇOCUK PASAPORT İLE GELİRSE MUAHAKATNEME GEREKMEZ)

 

HİZMET DETAYLARI

Ücrete Dahil Olan Hizmetler

 • İstanbul-Ercan / Ercan-İstanbul arası ekonomik sınıf uçak bileti ücreti
 • Programda belirtilen gezi ve ziyaretler
 • Havalimanı karşılama ve gidiş & dönüş transferleri
 • Seçilen otel kategorisinde 2 gece konaklama
 • 2 Kahvaltı Otelde
 • 2 Akşam Yemeği
 • İlk Gün Kahvaltı Restoranda
 • Tur boyunca kullanılacak lüks otobüs ve profesyonel şoförlük hizmeti
 • Profesyonel Türkçe rehberlik hizmeti

Ücrete Dahil Olmayan Hizmetler

 • Müze ve Ören Yeri Giriş Ücretleri
 • Yurtdışı çıkış harcı
 • Otel ekstraları ve şahsi harcamalar
 • Programda belirtilmeyen tur ve transferler
 • Yemeklerde Fix menü dışında ki istekler
 • Son gün Akşam Yemeği

 

 

 

Mutlaka Okuyunuz

Turumuzla İlgili Önemli Notlar;

Genel Şartlar tur programının ayrılmaz bir parçasıdır ve tur programından bağımsız düşünülemez.

 

Rehberimiz acentamızın onayı ile programda değişiklik yapma ve hava durumuna ve/veya mücbir sebebe bağlı olarak gezi noktalarında bulunan bazı yerleri iptal etme hakkına sahiptir. Turumuza katıla tüm misafirlerimiz bunu kabul etmiş sayılır.

 

Gezimiz, minimum 25 kişi katılım şartı ile düzenlenmektedir. Yeterli katılım sağlanamadığı takdirde, son iptal bildirim tarihi gezi hareket tarihinden 5 gün öncesidir ve acenteniz tarafından iletilecektir. Yurt dışı turlarımızda %35 ön ödeme ile rezervasyon alınabilmektedir.

 

Acentamız, hava yolu ile yolcu arasında aracı kurum olup, 28.09.1955 Lahey Protokolü ne tabidir. Tarifeli ve özel uçuşlarda rötar riski olabilir veya mevcut gezi ve uçuş öncesinde saatler değişebilir. Acentamız, bu değişiklikleri en kısa sürede bildirmekle yükümlüdür. Yolcu saat değişme riskini kabul ederek geziyi satın almıştır. 0-2 yaş arası çocuklar alan vergisi ve alan hizmetleri bedeli ödemezler.

 

Tur programında ki oteller tahmini otel listesidir. Bölge müsaitliğine göre aynı standartlarda başka otellerde kalınabilir.3 kişilik odalar, otellerin müsaitliğine göre verilmektedir. 3 kişilik odalarda ilave yatak uygulaması olup, 3. yatak standart yataktan küçüktür. Çocuk indirimleri sadece 2 yetişkin yanında konaklayan çocuklar için geçerlidir. Otellerde sunulan kontinental kahvaltı tereyağı, reçel veya bal, ekmek, çay veya kahve ile meyve suyundan oluşmaktadır. Grup kahvaltıları ayrı bir salonda servis edilebilir.

 

Pegasus ve Türk Hava Yolları uçuşlarında her kişinin 1 bagaj ve 20 kilo hakkı vardır. 20 kiloyu geçen bagajlar için ücret farkı ödenmesi gerekmektedir. Airarabia Havayollarında sadece 10 kilo el bagajı hakkınız bulunmaktadır. (Harici bagaj için ekstra ücret talep edilmektedir.) Eşli - çocuklu dahi olsa 20 kilo sınırı aşılamamakta ve fark ödenmesi gerekmektedir. Bu sebeple her kişi için 1 bagaj tavsiye edilir. El bagajları maksimum 7 kilo olmalıdır.

 

BAŞVURU İÇİN TIKLAYINIZ