GAP Turu Özel Program

GAP TURU ÖZEL PROGRAM

GAZİANTEP-ŞANLIURFA-MARDİN-DİYARBAKIR

26 – 30 AĞUSTOS ( 4 GECE 5 GÜN)

                                                                                          TUR PROGRAMI

 

KAYIT OLMAK İÇİN TIKLAYINIZ

 

  ÖNEMLİ NOT: Derneğimiz gezi faaliyetlerinde kar amacı gütmemektedir. Organizasyonlarımız onaylı tur acenteleri tarafından gerçekleştirilmektedir.  Derneğimizin gezi etkinliklerinde ticari faaliyeti bulunmamaktadır. 

 

Bu gezimiz  organizasyonunda gerçekleşecektir.

 

   1.GÜN) İSTANBUL>GAZİANTEP

 

Rehberimiz ile buluşmamız sonrası,TK2220 SAAT 06.40 IST-GZT Uçuşuna katılmak üzere check-in işlemlerini tamamladıktan sonra uçuşa katılıyoruz. Saat 08.10’da varışımızla beraber şehir merkezine ilerliyoruz. Kebap Han’da alacağımız kahvaltının ardından şehir turumuza başlıyoruz. Adını Roma döneminden alan köprü geçit anlamına gelen Zeugma (Çingene kızı) Mozaik müzesini ziyaret ediyoruz. Sonrasında Gaziantep Kalesi ve Kahramanlık Panaroma müzesini ziyaret ediyoruz. Öğlen yemeği ve alışveriş için Tarihi Gümrük Han ve Zincirli Bedesten Çarşı yakınlarında Tahmis Kahvecisinde meşhur Kahve tadımı sonrası serbest zaman. Buluşmamızın ardından , ilk Turizm Bakanlarından Ali İhsan Göğüş doğduğu evi olan, annesinina adına açılmış, Emine Göğüş Mutfak Müzesi’ni geziyoruz. Gezilerimizin ardından konaklayacağımız otele hareket ediyoruz. Varış sonrası check-in işlemlerimizin ardından akşam yemeği ve konaklama otelimizde gerçekleştirilecektir.

(1.GÜN GAZİANTEP KONAKLAMA) KULE OTEL VB.

 

2.GÜN) GAZİANTEP > ŞANLIURFA > GÖBEKLİTEPE > HARRAN

 

Otelde almış olduğumuz sabah kahvaltısının ardından şehir turumuz için Adıyaman’a hareket

ediyoruz. İlk durağımız Atatürk Barajının yapımı sonrasında bir kısmı sular altında kalan Halfeti Tekne Turu Rum kale tarihi mağara evleri, büyük bir kısmı sular altında kalan ve sular altındaki yapıları görebileceğiniz Savaşan köyünü görme imkânımız oluyor. 1992 yılında yapımı tamamlanan, dolgu hacmi bakımından 5. sıradaki Atatürk Barajını seyir terasından izledikten sonra Şanlıurfa’ya hareket ediyoruz. Turumuzda İlk gezi noktamız Cilalı Taş Devrinden kalma, son dönemde dünya tarihini bile değiştiren ve dünyanın en eski açık hava tapınağı olarak kabul edilen Göbeklitepe olacaktır.. Bu mistik ortamdan ayrıldıktan sonra otelimize geçiyoruz. Sonrasında; Halil Rahman Gölü, Balıklı Göl, Ayn Zeliha Gölü, Hz. İbrahim Makamı’ndan ötürü ismini alan Makam Camii, Rızvaniye Camii Mevlidi Halil Camii, Hz. İbrahim’in doğduğu mağarayı görüyoruz.

Panoramik Urfa Kalesi gezimiz sonrası Tarihi (Sipahiler, Hüseyinciler Bakırcılar, Gümrük Han) Çarşılar bölgesinde Öğlen yemeği ve alışveriş için serbest zaman veriyoruz. Turumuzun devamında Harran’a hareket ediyoruz. Burada ilk olarak Harran Şehrinin ortasında 22 mt yükseklikte var olan Harran Höyüğü, Türkiye’de İslamiyet döneminde kurulmuş en eski Camii olma özelliğini taşıyan Harran Ulu Camii avlusunda yer alan Anadolu’da kurulan ilk İslam Medresesi’ni (HarranÜniversitesi) ziyaret ediyoruz. Gezimiz sonrası Akşam yemeği ve Sıra Gecesi için  Hane Handayız. Sıra gecesi ve akşam yemeği sonrası otelimize hareket ediyoruz.

(2.GÜN ŞANLIURFA KONAKLAMA) VİZYON PARK OTEL VB.

 

3.GÜN) ŞANLIURFA > MARDİN

 

Otelde almış olduğumuz sabah kahvaltısının ardından şehir turumuz için Mardin’e Hareket Ediyoruz. Şemsiler zamanında güneş tapınağı olarak inşa edilen daha sonra yüzlerce yıl Süryanilerin Patriklik Merkezi Görevini Üstlenen Manastır hakkında edineceğimiz bilgiler bizi buraya hayran bırakacaktır. Ardından 15.yy Akkoyunlu Hükümdarı Sultan Kasım tarafından yaptırılan Kasımiye Medresesi’ni geziyoruz. Alacağımız önemli tarihi bilgilerden sonra tarihi Mardin sokaklarından yaya olarak yolumuza devam edip Mardin Müzesini ziyaret ediyoruz. Mardin çarşıları bölgesinde alacağımız öğle yemeği ve serbest zaman sonrası yolumuza devam edip Mardin’in en önemli tarihi yapılarından içerisinde Hz. Muhammedin sakalı şerifinin bulunduğu Ulu Camiyi geziyoruz. Sonrasında birçok dizi ve filme ev sahipliği yapmış olan PTT binasını geziyoruz. Hemen karşımızda bulunan Şehidiye Cami’ni de ziyaret ettikten sonra konaklama ve akşam yemeği için otelimize hareket ediyoruz.

(3.GÜN MARDİN DE KONAKLAMA) MATIAT HOTEL VB 5*

 

4. GÜN) MARDİN > MİDYAT > HASANKEYF > DİYARBAKIR

 

Otelde almış olduğumuz sabah kahvaltısının ardından Midyat’a hareket ediyoruz.

İlk durağımız Midyat Devlet Konuk evi Gelüşke Hanı ve Midyat sokaklarını geziyoruz. Mardin- Midyat İlçesine bağlı Kafro Köyü ziyaretimiz sonrasında Beyazsu Köyünde Öğlen yemeği için serbest zaman sonrası Malabadi Köprüsünü görüntüleme imkânımız oluyor. Turumuzun devamında bütün dünyadaki Süryani Halkının merkezi konumunda bulunan Dayrul Zafaran Manastırını ziyaret ediyor ve Batman üzerinden Hasankeyf' e devam ederken muhteşem Dicle nehir manzaraları bize eşlik ediyor. Ilısu Barajı'nın yapımı dolayısıyla tamamen sular altında kalacak olan Hasankeyf yerleşimini rehberimizin anlatımları eşliğinde fotoğraflıyor ve sonra yolumuza devam ediyor ve Diyarbakır Şehrine ulaşıyoruz. Konaklama ve Akşam Yemeği Otelimizde.

(4.GÜN DİYARBAKIR KONAKLAMA) PRESTİJ HOTEL VEYA DEMİR HOTEL VB

 

5.GÜN) DİYARBAKIR > İSTANBUL

 

Otelimizde alacağımız keyifli bir kahvaltı sonrası Diyarbakır gezimize başlıyoruz. Diyarbakır’daki ilk durağımız İslam’ın 5.Haremi şerifi olan Diyarbakır Ulu Cami. 500 yıllık Dört ayaklı minare ile gezimize kaldığımız yerden devam ediyoruz. Ardından Çin Seddinden sonra dünyanın en uzun surları olan Diyarbakır surlarını gezip burada Diyarbakır’ın eşsiz manzarasını fotoğrafladıktan sonra Dicle Nehrinin üstüne kurulu 10 Gözlü Köprüyü, Heysel Bahçelerini geziyoruz. Mardin Kapıyı, Yeni kapıyı panoramik olarak gördükten sonra Hasan paşa Hanı Behram Paşa Camii ve Malabadi Köprüsü Ziyaret edip Fotoğraf ve alışveriş için vereceğimiz serbest zamanın ardından   SAAT 22:35 DIY-IST Kalkışlı Uçuşu gerçekleştirmek üzere Uçağımıza katılıyoruz. Varışımızla beraber bir dahaki turumuzda buluşmak üzere sözleştikten sonra vedalaşıyoruz.

 

İKİ KİŞİLİK ODADA KİŞİBAŞI: 4600- TL. / TEK KİŞİLİK ODA FARKI: 950 TL.

7-11 YAŞ: 4000,- TL. / 3-6 YAŞ: 3.400,- TL. / 0-2 YAŞ: 250 TL.

HİZMET DETAYLARI

Ücrete Dahil Olmayan Hizmetler

  • Otel Ekstraları (Telefon konuşması, Mini bar Vs.)
  • Tüm özel harcamalar
  • Öğle Yemekleri
  • Müze ve ören yeri giriş ücretleri

 

Ücrete Dahil Olan Hizmetler

  • Otel konaklama (4 Gece Yarım Pansiyon 1 Sabah kahvaltı dâhil Konaklama)
  • Uçak Biletleri (IST-GZT-DIY-IST)
  • Araç ile ulaşım & Otopark ücretleri
  • Profesyonel Rehberlik Hizmeti
  • Sıra Gecesi (Hane Han’da)
  • Halfeti Tekne Turu
 

 

NOT1:MÜZE KARTIMIZI YANIMIZA ALMAYI UNUTMAYALIM.