İGEDER MISIR GEZİSİ

İGEDER MISIR GEZİSİ

 AFRİKA’NIN İNCİSİ MISIR; MISIR’IN İNCİSİ KAHİRE; KAHİRE’NİN İNCİSİ NİL

MISIR TURU

25-30 OCAK 2019

 “Kadim Mısır¸ Hz. Yusuf’un ve Hz Musa’nın şereflendirdiği kutlu topraklardır. Peygamber gören diyardır. Nil¸ Hz. Musa’yı boğmayan¸ Asiye’nin ellerine teslim eden merhamet suyudur. Mısır zindanları Yusuf’un ışığıyla aydınlanmış¸ Medrese-i Yusufiye’ ye dönüşmüştür.”

Dünyanın kadim medeniyetlerinin başında gelir köklü Mısır medeniyeti. Yedi bin yıllık bir mâzisi vardır bu ihtişamlı medeniyetin. Mısır demek¸ en çok da mistik ve büyüleyici bir şehir olan Kahire demek. Mısır’ın başkenti ve Afrika’nın en büyük şehri olan Kahire¸ uygarlığın beşiğidir dersek abartmış olmayız. Firavunlardan Bizans’a¸ Osmanlılardan İngilizlere kadar nice büyük imparatorluklar at oynatmış bu gizemli kadim topraklarda.

Toz¸ duman¸ gürültü ve kaosun şehridir Kahire. Fakat bu özellikler onun güzelliğinden hiçbir şey eksiltmez. Nüfusu 18 milyona varan Kahire¸ dünyanın en kalabalık şehirlerinden biridir. Dünyanın yedi harikasından biri olan piramitler bu şehrin yanı başındadır. Müzik ve raksın eksik olmadığı bu şehrin sokaklarında Ümmü Gülsüm’ün yanık sesi hiç eksik olmaz.

Geçmişte ilim¸ irfan ve medeniyet şehri olan Mısır ve payitahtı Kahire¸ son yıllarda siyasî sancılarla dünya gündemine oturmuştur. Arapçada “düşmanları kahreden şehir” anlamına gelen Kahire¸ son dönemlerde düşmanlarını sevindirirken¸ dostlarını kahrediyor. Son senelerde Batı’dan ve Okyanus ötesinden uzanan kirli eller¸ bu topraklarda huzur ve sükûn bırakmamıştır. Bu yüzdendir ki bir zamanlar göklerin karanlığına mütebessim hâleler yayan dolunay¸ Mısır geceleriyle barışık değil. Artık Tahrir Meydanına doğmuyor güneş. Hürriyet denen kartalın kanatları kırılmış¸ düşler ve düşünceler kötürüm… Karga sesleri bülbüllerin sesini bastırmış. Prangalar vurulmuş özgürlüğün ayaklarına. Hapishaneler¸ masum insanlara mesken olmuş.

Henüz son nefesini vermeden bir kez olsun görmek lâzım bu gizemli toprakları.

Fakat biz öyle bilir ve inanırız ki güneş tekrar doğmak için batar.

Bekliyoruz…

İGEDER Sosyal ve Kültürel Etkinlikler Birimi

Enver GÜNAYDIN

KAYIT İÇİN TIKLAYINIZ

 

KAHİRE– İSKENDERİYE – PİRAMİTLER

1.Gün –İSTANBUL –KAHİRE
Sabiha Gökçen  Havalimanında buluşma sonrası Nile Havayolları ile 16:05’de Kahire’ye uçuş ve 17:10’da varış.Giriş işlemlerinden sonra otele transfer.Akşam yemeği ve konaklama.(4* Barcelo Pyramıds)

2.Gün –İSTANBUL –KAHİRE
Otelde alacağımız kahvaltının ardından Yapacağımız şehir turunda tüm Kahire‘ye hakim bir konumda bulunan Klasik Osmanlı mimarisi tarzında inşa edilmiş Kavalalı Mehmet Ali Paşa Camiinin ziyaret edilmesi. Ardından değişik mimarisiyle dikkatlerimizi çeken ve Mısır’da ki ilk Türk eseri Tulunoğlu Camiinin ziyaret edilmesi. Memluk Sultanlarından Sultan Kalavun Mescidi, Osmanlının Mısırdaki ilk mimarisi olan Süleyman Paşa (Osmanlının ilk Mısır valisi) Mescidi ve Kabirlerinin ziyaret edilmesi. Memluk eserlerinden Sultan Hasan ve Rufai mescidi ve Mısır Fatihi Sahabe Amr bin As Camii ziyareti sonrasında Nil nehri üzerinde açık büfe öğle yemeği ile tekne gezisi, El-Ezher ve Hz Hüseyin cami ziyaret sonrasında Han Halil çarşısında alış veriş, akşam yemeği, konaklama.(4* Barcelo Pyramıds)

3.Gün – KAHİRE
Otelde alınan kahvaltının ardından antik dönem de dünyanın 7 harikasından biri olan Giza Piramitleri (Keops Piramidi, Kefren Piramidi ve Piramitlerin en küçüğü olan Mikerinos Piramidi) ve İnsan başlı dev aslan heykelleri sfenkslerin görülmesi(KeopsPramidi, 4. Hanedanlık zamanında MÖ 2560 yılında Firavun Khufu (Keops) tarafından yaptırılmıştır. Yapımının 20 yılı aştığı sanılmaktadır. Yaklaşık 145,75 m yüksekliğindedir.) Ardından bulundurduğu eserler bakımından dünyanın en ünlü ve en zengin müzelerinde biri olan ayrıca beş bin yıllık tarihe tanıklık eden Kahire Müzesinin gezilmesi. Gezimizi tamamladıktan sonra otelimize dönüş akşam yemeği ve konaklama.(4* Barcelo Pyramıds)

4.Gün KAHİRE- İSKENDERİYE
Otelde erkenalınan kahvaltının ardından, Kahire’ye yaklaşık 2,5 saat uzaklıkta olan İskenderiye’ye hareket. Akdeniz kıyısında bulunan ve Mısır’ın en büyük ikinci kenti olan İskenderiye aynı zamanda turizm açısından en önemli şehirlerinden biridir. Panoramik İskenderiye şehir turunda antik dönemde dünyanın 7 harikasından bir diğeri olan İskenderiye Feneri’nin kalıntılarından yapılmışKayıtbay kalesinin gezilmesi. Ardından Ebu’l Abbas el mursi Camii, Büyük İslam şairlerinden efendimize yazdığı Kaside-i Bürde ile gönüllere taht kuran İmam Busayri’nin türbesinin ziyaret edilmesi.İskenderiye kütüphanesi, Münteze parkı gezilerimizden sonra Kahire’ye transfer akşam yemeği sonrası konaklama.(4* Barcelo Pyramıds)

5.Gün KAHİRE

Kahvaltıdan sonra dileyen arkadaşlarla Firavun Köyü gezisi ve ardından halkın arasına karışıp Kahire’yi teneffüs etmek adına gün boyu serbest zaman. Konaklama (4* Barcelo Pyramıds)

6.Gün KAHİRE-İSTANBUL

Kahvaltıdan sonra otelden ayrılış ve Kahire Havalimanına hareket. Uçuşumuz saat 11:50 de İstanbul’a varış ise 15:05’te

Rehberimiz acentamızın onayı ile programda değişiklik yapma ve hava durumuna ve/veya mücbir sebebe bağlı olarak gezi noktalarında bulunan bazı yerleri iptal etme hakkına sahiptir. Turumuza katılan tüm misafirlerimiz bunu kabul etmiş sayılır.                                                                

İKİ KİŞİLİK ODADA KİŞİBAŞI: 860 $ / TEK KİŞİ FARKI: 150$ / 2 – 12 YAŞ ARASI : 750$ / 0- 2 YAŞ: 100 $

HİZMET DETAYLARI
Ücrete Dahil Olan Hizmetler

·         İstanbul>Kahire/ Kahire >İstanbul Gidiş Dönüş Ekonomi Sınıfı Uçak Bileti Ücreti

·         Programda belirtilen gezi ve ziyaretler

·         Havalimanı karşılama ve gidiş & dönüş transferleri

·         Nil Tekne Turu

·         Seçilen Kategorideki otellerde 5 Gece konaklama

·         Sabah kahvaltıları

·         3 öğle yemeği

·         4 Akşam yemeği

·         Tur boyunca kullanılacak lüks otobüs ve profesyonel şoförlük hizmeti

·         Profesyonel rehberlik hizmeti

·         Havalimanı ve Güvenlik vergileri

·         Yerel rehber hizmeti

·         Kahire Müzesi giriş ücreti

Kayıtbay Kalesi giriş ücreti

Ücrete Dahil Olmayan Hizmetler

·         Şahsi harcamalar ve Otel Ekstraları

·         Yurtdışı çıkış harcı (15 TL)

·         Vize Ücreti(İstanbul30 $ / Mısır e-vize 100$)

·         Firavun Köyü Gezisi (isteğe bağlı)

 

 Mutlaka Okuyunuz

Turumuzla İlgili Önemli Notlar;

Genel Şartlar tur programının ayrılmaz bir parçasıdır ve tur programından bağımsız düşünülemez.

Rehberimiz acentamızın onayı ile programda değişiklik yapma ve hava durumuna ve/veya mücbir sebebe bağlı olarak gezi noktalarında bulunan bazı yerleri iptal etme hakkına sahiptir. Turumuza katıla tüm misafirlerimiz bunu kabul etmiş sayılır.

Gezimiz, minimum 20 kişi katılım şartı ile düzenlenmektedir. Yeterli katılım sağlanamadığı takdirde, son iptal bildirim tarihi gezi hareket tarihinden 5 gün öncesidir ve acenteniz tarafından iletilecektir. Yurt dışı turlarımızda %35 ön ödeme ile rezervasyon alınabilmektedir.

Acentamız, hava yolu ile yolcu arasında aracı kurum olup, 28.09.1955 Lahey Protokolü ne tabidir. Tarifeli ve özel uçuşlarda rötar riski olabilir veya mevcut gezi ve uçuş öncesinde saatler değişebilir. Acentamız, bu değişiklikleri en kısa sürede bildirmekle yükümlüdür. Yolcu saat değişme riskini kabul ederek geziyi satın almıştır. 0-2 yaş arası çocuklar alan vergisi ve alan hizmetleri bedeli ödemezler.

Tur programında ki oteller tahmini otel listesidir. Bölge müsaitliğine göre aynı standartlarda başka otellerde kalınabilir.3 kişilik odalar, otellerin müsaitliğine göre verilmektedir. 3 kişilik odalarda ilave yatak uygulaması olup, 3. yatak standart yataktan küçüktür. Çocuk indirimleri sadece 2 yetişkin yanında konaklayan çocuklar için geçerlidir. Otellerde sunulan kontinental kahvaltı tereyağı, reçel veya bal, ekmek, çay veya kahve ile meyve suyundan oluşmaktadır. Grup kahvaltıları ayrı bir salonda servis edilebilir.

Orta Avrupa turlarında misafirlerimizin seyahat sigortalarını yanlarında bulundurma zorunluluğu vardır. Seyahat sigortalarını yanlarında bulundurmayan misafirlerimize ilgili ülke polisi tarafından kişibaşı 200 CZK ile 4000 CZK arasında cezalar verilebilmektedir. Seyahat sigortasını yanında bulundurmadığı için ilgili ceza ile karşılaşılması durumunda sorumluluk misafirlerimize aittir.

Pegasus ve Türk Hava Yolları uçuşlarında her kişinin 1 bagaj ve 20 kilo hakkı vardır. 20 kiloyu geçen bagajlar için ücret farkı ödenmesi gerekmektedir. Airarabia Havayollarında sadece 10 kilo el bagajı hakkınız bulunmaktadır. (Harici bagaj için ekstra ücret talep edilmektedir.) Eşli – çocuklu dahi olsa 20 kilo sınırı aşılamamakta ve fark ödenmesi gerekmektedir. Bu sebeple her kişi için 1 bagaj tavsiye edilir. El bagajları maksimum 7 kilo olmalıdır.

 Vize ile ilgili önemli notlar;

T.C vatandaşları için vize uygulaması vardır. Vize başvurusu için seyahat bitiş tarihinden itibaren en az 6 ay geçerli pasaport ile acentemizden veya www.hunkarvize.com’dan temin edebileceğiniz “Vize İçin Gerekli Evraklar” listesinde belirtilen belgeler ile başvurmak gerekmektedir. Yeşil pasaport sahipleri için vize uygulaması olmayıp, seyahat bitiş tarihinden itibaren en az 6 ay geçerli pasaport yeterlidir. Vize alınmış olması, ülkeye giriş yapılabileceği anlamına gelmez, pasaport polisinin sizi ülkeye sokmama yetkisi vardır. Bu durumdan Acentamız sorumlu değildir, sorumluluk yolcuya aittir.
T.C. yeşil pasaportu ile seyahat edecek misafirlerimizin, eğer pasaportlarının alınış tarihi 10 yıldan eski ise; pasaportlarını yenilemeleri gereklidir. Aksi halde gidecekleri ülkeye kabul edilmeyebilirler ve/veya Türkiye’den havayolu firması tarafından uçuşları gerçekleştirilmeyebilir. Böyle bir durumda sorumluluk yolcuya aittir.
Pasaportlara vize uygulanması için karşılıklı 2 boş sayfa zorunludur.Yırtık, yıpranmış, ıslanmış ve/veya benzeri tahribat(lar)a uğramış pasaportlar nedeniyle ziyaret edilecek ülke sınır kapısında gümrük polisi ile sorun yaşanmaması adına ; anılan pasaportların yenilenmesi ve T.C. vatandaşlarına vize uygulayan bir ülke ise ilgili vizenin yeni pasaportta olması gerekmektedir. Aksi durumda sorumluluk yolcuya aittir.
BİLGİLENDİRME

 • igeder.org.tr adresinden başvuru yapmanız gerekmektedir.
 • Organizasyon Hünkar Turizm
 • Kontenjan 40 kişi ile sınırlıdır.
 • Başvuruların kontenjanı aşması durumunda ücret yatırma önceliğine dikkat edilecektir.
 • Katılımcıların ön ödeme olarak katılım ücretinin üçte birini (300 $) 01 Ocak 2019 gününe kadar derneğimize elden ulaştırmaları veya belirtilen hesaba yatırmaları gerekmektedir.
 • Katılım ücretinin geri kalan kısmının gezi tarihinden önce tamamlanması gerekmektedir.
 • İnternet üzerinden yapmış olduğunuz başvuru ön başvuru mahiyetinde olup asli kaydınız ön ödeme sonrasında gerçekleşmiş olacaktır.
 • Programın gerçekleşebilmesi için gerekli minimum katılımcı sayısı 20’dir.
 • Mısır içerisinde kullanılacak araç koltuk numaraları ön ödeme sırası dikkate alınarak belirlenecektir.
 • Kontenjan dolduktan sonra dahil olmak isteyen katılımcılar ilave ücret ödemek durumunda kalabileceklerdir.
 • Son başvuru tarihinden sonra gerçekleştirilecek iptaller de şahıs adına yapılan rezervasyonlardan dolayı oluşacak masrafı karşılamak adına geri ödeme yapılmayacaktır.
 • İstenilmesi halinde Vize işlemleri Hünkâr Turizm tarafından takip edilecektir.
 • Yeşil Pasaport sahipleri için vize gerekmemektedir.
 • Vize Ücreti(İstanbul30 $ / Mısır e-vize 100$) Vizenin İstanbul’dan alınması talep edilmesi halinde gezi tarihinden en az iki ay önce başvurunun yapılması gerekmekte ve ayrıca vize için garanti verilememektedir.
 • Elektronik vize için son başvuru tarihi 20 Aralık 2018
 • Uluslararası geçerliliği olan öğretmen kartı temin etmeniz halinde müzelere indirimli girebilmektesiniz.

 ÖDEME BİLGİLERİ

Banka:  KuveyTürk Bulgurlu şubesi
İsim:     Hünkar Uluslararası Turizm AŞ
İban:     TR900020500009363168200118 (DOLAR HESABI)

BİLGİ İÇİN: Enver Günaydın 0 505 697 1454

KAYIT İÇİN TIKLAYINIZ