2018 FAS GEZİ PROGRAMI

2018 FAS GEZİ PROGRAMI

İGEDER KARDEŞLİK SEFERİ’

 FAS

27 – 31 Ocak 2018

(4 Gece 5 Gün)

Bir yanda bir kralın yönettiği çeşitli milletlerden oluşan düzenli ve paralı askerlerle güçlendirilmiş haçlı ordusu, diğer bir yanda bir eyalet paşasının yönettiği gurbetin kazandibini yiyen Garb Ocağı askerleri…

    Ve Osmanlı Atlas Okyanusu kıyılarına, Fas’a ulaşır…

Kuzey Afrika’da ki son nokta olan Fas artık bizimdir, bizdendir. (1578….)

Ve bu gün bize kalan ise kaybettiklerimizi, bize ait olanı, bizden olanı bulmak ve izlerimizi takip etmek adına yollara revan olmaktır…

Enver GÜNAYDIN

Sosyal ve Kültürel Etkinlikler Birim Sorumlusu

 

KATILIM ŞARTLARI

 • igeder.org.tr adresinden başvuru yapmanız gerekmektedir.
 • Kontenjan 25 kişi ile sınırlıdır.
 • Başvuruların kontenjanı aşması durumunda ücret yatırma önceliğine dikkat edilecektir.
 • İnternet üzerinden yapmış olduğunuz başvuru ön başvuru mahiyetinde olup asli kaydınız ön ödeme sonrasında gerçekleşmiş olacaktır.
 • Katılımcıların başvurularının netleşmesi için derneğimize 250 € ön ödeme yapmaları gerekmektedir.
 • Katılım ücretinin geri kalan kısmının gezi tarihinden önce tamamlanması gerekmektedir.
 • Programın gerçekleşebilmesi için gerekli minimum katılımcı sayısı 20’dir.
 • Fas içerisinde kullanılacak araç koltuk numaraları ön ödeme sırası dikkate alınarak belirlenecektir.
 • Kontenjan dolduktan sonra dahil olmak isteyen katılımcılar ilave ücret ödemek durumunda kalabileceklerdir.
 • Son başvuru ve evrak teslim tarihi 15 Ocak 2018 tır.
 • Son başvuru tarihinden sonra gerçekleştirilecek iptaller de şahıs adına yapılan rezervasyonlardan dolayı oluşacak masrafı karşılamak adına geri ödeme yapılmayacaktır.

 

BAŞVURU İÇİN TIKLAYINIZ..

26 Ocak Cuma gününü Cumartesi’ye bağlayan akşam saat 22.00’de Sabiha Gökçen Havalimanında buluşma.

Gümrük ve bagaj işlemlerimizin ardından. Yaklaşık 5 saat sürecek yolculuk için uçağa geçiş.

 1. Gün: İSTANBUL / KASABLANCA / RABAT / MEKNES / FES

Air Arabia havayollarına ait sefer ile saat 00.20`te Kasablanka’ya hareket. V. Muhammed havalimanına varışımıza istinaden Türk rehberimiz tarafından karşılanma ve Rabat’a hareket. Varışta alacağımız kahvaltı sonrası; Panoramik Şehir turu, (Mechoire de rabat ) Kraliyet Saray Kompleksi, II. Hasan kulesi, Muhammet V Türbesini, Şehir surlarını, Kasbah Oudaia Kalesi ve eski Şehir göreceğimiz yerler arasındadır. Rabat Şehir turu ardından Meknes’e hareket ediyoruz.  .17.Yüzyıl’da Molla İsmail tarafından kurulan ve UNESCO DÜNYA KÜLTÜR MİRASI LİSTESİ’n de yer alan Meknez’ e varış. Şehri çevreleyen 40 km lik surların içerisinde bulunan; 17.yy sulama havuzu Agdal, Fas’ın en güzel şehir kapısı Bab Mansour, Molla İsmail Türbesi ziyareti ve El Hedim meydanı gezildikten sonra Fes Şehri’ne hareket. Akşam yemeği ve konaklama Fes’te ki otelimizde.
2. Gün:FES ŞEHİR TURU / MARAKEŞ

Sabah kahvaltısının ardından, UNESCO Dünya Kültür Mirası listesi’nde yer alan ve Fas’ın dini ve kültürel başkenti olan FES Şehir turumuzda; 14.Yüzyılda yapılan Al Attarine Medresesi, 9.Yüzyılda kurulmuş Karaounie üniversitesi, Yahudi Mahallesi, Güney Burcu, Nejarine Meydanı ve Çeşmesi, Fas’a özel takıların, bakır ve süs eşyalarının satıldığı, zanaatkârlar çarsısı gezilecek, Fes Irmağı yakınlarında kurulmuş olup bugün aynı arkaik tekniklerle derilerin işlendiği tarihi meydan görülecek, panoramik Medina (Eski Şehir) turu sonrası Marakeş’e hareket. Otelimize varış akşam yemeği ve konaklama

3.Gün:MARAKEŞ ŞEHİR TURU

Sabah kahvaltısının ardından Marakeş şehir turu, anıtsal Koutoubia Camii, Fas işi mozaik ve ahşap süslemelerle bezeli Bahia Sarayı, Saadian Türbeleri ve zeytin ağaçlarıyla çevrili Menara Bahçeleri görülecek yerler arasındadır. Geleneksel dev bir labirenti andıran Marakeş çarşısının tüm geleneksel köşelerini keşfedeceksiniz. Bu gezi esnasında kumaşçılar, demirciler, deri dabakhaneleri, ahşap ustaları gibi ülkede mevcut nice el sanatlarının tüm örnekleri ile karşılaşacaksınız. Öğle yemeğinden sonra (serbest). Günümüz, Afrika`daki en hareketli şehir meydanı Jamaa El Fna Meydanı ile sonlanacak. Gerçek bir “mucizeler avlusu” diye adlandırabileceğimiz bu meydan UNESCO Milli Miraslar listesinde mevcut ender meydanlardan birisidir. Meddahlar, yılan oynatacıları, dövmeciler, Hokkabaz ve cambazların gösterileri ile şenlenen Jamaa El Fna için kısaca “açık hava tiyatrosu” diyebiliriz. Geceleme Marakeş`deki otelimizde.

4.Gün:MARAKEŞ-ESSAOUIRA-MARAKEŞ
Sabah kahvaltısının ardından Essaouira’ya hareket. Bu turumuzda Atlas Okyanusu kıyısında yer alan bu küçük balıkçı şehri Fas’ın en romantik mekanıdır. Bizlere birazda eski Bodrum’u hatırlatan Essaouira Orson Welles gibi birçok sanatçıya ilham kaynağı olmuştur. Eski bir Portekiz limani olan şehir Arap hâkimiyeti sırasında kale ve tarihi limanını koruduğu gibi Hıristiyan Portekizliler ve Musevi nüfusa katılan Müslümanlarla tam bir kozmopolit yapıya bürünmüştür. Birbirini dik açılarla kesen sokak ve caddelerden oluşan medinası dönem şehirciliği için bir örnektir. Kilometrelerce uzunluktaki kum plaj her sene uluslararası dalga sörfü yarışmalarına ev sahipliği yapar. Yol boyu doğal güzellikleri izleyerek ulaşacağımız şehirde kale, Medina, çarşı, liman gibi önemli ve değişik alanları ziyaret edecek öğle yemeği ve alısverişler için limanda serbest zaman ve Marakeş`e dönüş,  akşam yemeği ve konaklama. RYAD MOGADOR-KASBAH 4*vb.
5.Gün: MARAKEŞ – KASABLANKA ŞEHİR TURU

Sabah kahvaltısının ardından Kasablanka’ya hareket ediyoruz, Yaklaşık 3-3,5 saat sürecek keyifli yolculuğumuzun ardından Kasablanka’ya varış. Şehir turumuzda görülecek yerler; Anfa & Ain Diab, Muhammed V Meydanı, Birleşmiş Milletler Meydanı, 1986-1993 yılları arasında yaptırılan Hassan II camii Dünyanın en büyük ilk üç camisi içindedir. 20.000 metrekare alana kurulu yapı günün en etkileyici gezisi olacaktır, Panoramik Şehir Turu sonrası vedalaşma ve keyifli turumuzun sonrasında Havaalanına hareket. Bagaj ve bilet işlemlerinden sonra 15.50’de İstanbul’a hareket. 4,5 saatlik uçuş sonrası 23.30’da İstanbul Sabiha Gökçen havalimanına varış.

“Rehberimiz acentamızın onayı ile gerekli gördüğü durumda programda değişiklik yapma hakkına sahiptir. Otellerden hareket saati rehberimiz tarafından belirlenecektir.”

 

İKİ KİŞİLİK ODADA KİŞİBAŞI: 790 € / TEK KİŞİ FARKI: 130€ / 2-12 YAŞ ÇOCUK: 650 € / 0-2 YAŞ BEBEK: 95€

Ücrete Dahil Olan Hizmetler

·         İstanbul>Kasablanka- Kasablanka>İstanbul Ekonomik sınıf Uçak bileti

·         Programda belirtilen tüm çevre gezileri

·         Gezi boyunca kullanılacak ulaşım araçları

·         Türkçe Rehberlik Hizmeti

·         4* Otelde 4 Gece yarım pansiyon konaklama

·         Tüm transferler, havalimanı, terminal vergileri

·         5 kahvaltı ve 4 akşam yemeği

·         Programda adı geçen ören yerlerin girişleri

·         Otel, restoran ve Bagaj taşıyıcı bahşişleri

·         10 Kg el bagajı hakkı / Kabin Boy Bagaj

Ücrete Dahil Olmayan Hizmetler

·         Öğle yemekleri

·         Yurtdışı Çıkış Harcı 15 TL

·         Yemeklerde alınan içecekler

·         Bahşişler ve Kişisel Harcamalar

·         Ücrete Dahil olarak belirtilmeyen tüm harcamalar

·         İsteğe Bağlı 20 Kg Ambar Bagajı Hakkı 40 €

 

 

BAŞVURU İÇİN TIKLAYINIZ..

           KATILIM ÜCRETİNİN YATIRILABİLECEĞİ HESAP BİLGİLERİ

 • Alıcı Adı: Hünkar Uluslararası Turizm AŞ.
 • Banka Adı: Kuveyt Türk Katılım Bankası Ümraniye Şubesi
 • IBAN TL  : TR37 0020 5000 0936 3168 2000 05
 • IBAN €  : TR58 0020 5000 0936 3168 2001 12 –

  SWİFT:KTEFTRISXXX

Not: Ödemeyi derneğimize veya Hünkar Turizm’e elden yapabilirsiniz.

BİLGİ VE İLETİŞİM
Geziyle ilgili bilgi için: Enver GÜNAYDIN: envergunaydin@gmail.com , 505 697 14 54
Ödeme için : Musa KON mkerimkon@gmail.com , 534 728 64 74

 

 

Mutlaka Okuyunuz

Hünkâr Turizm Adına

Turumuzla İlgili Önemli Notlar;

 

Genel Şartlar tur programının ayrılmaz bir parçasıdır ve tur programından bağımsız düşünülemez.

Rehberimiz acentamızın onayı ile programda değişiklik yapma ve hava durumuna ve/veya mücbir sebebe bağlı olarak gezi noktalarında bulunan bazı yerleri iptal etme hakkına sahiptir. Turumuza katıla tüm misafirlerimiz bunu kabul etmiş sayılır.

 

Gezimiz, minimum 20 kişi katılım şartı ile düzenlenmektedir. Yeterli katılım sağlanamadığı takdirde, son iptal bildirim tarihi gezi hareket tarihinden 5 gün öncesidir ve acenteniz tarafından iletilecektir. Yurt dışı turlarımızda %35 ön ödeme ile rezervasyon alınabilmektedir.

 

Acentamız, hava yolu ile yolcu arasında aracı kurum olup, 28.09.1955 Lahey Protokolü ne tabidir. Tarifeli ve özel uçuşlarda rötar riski olabilir veya mevcut gezi ve uçuş öncesinde saatler değişebilir. Acentamız, bu değişiklikleri en kısa sürede bildirmekle yükümlüdür. Yolcu saat değişme riskini kabul ederek geziyi satın almıştır. 0-2 yaş arası çocuklar alan vergisi ve alan hizmetleri bedeli ödemezler.

 

Tur programında ki oteller tahmini otel listesidir. Bölge müsaitliğine göre aynı standartlarda başka otellerde kalınabilir. 3 kişilik odalar, otellerin müsaitliğine göre verilmektedir. 3 kişilik odalarda ilave yatak uygulaması olup, 3. yatak standart yataktan küçüktür. Çocuk indirimleri sadece 2 yetişkin yanında konaklayan çocuklar için geçerlidir. Otellerde sunulan kontinental kahvaltı tereyağı, reçel veya bal, ekmek, çay veya kahve ile meyve suyundan oluşmaktadır. Grup kahvaltıları ayrı bir salonda servis edilebilir.

 

Pegasus ve Türk Hava Yolları uçuşlarında her kişinin 1 bagaj ve 20 kilo hakkı vardır. 20 kiloyu geçen bagajlar için ücret farkı ödenmesi gerekmektedir. Airarabia Havayollarında sadece 10 kilo el bagajı hakkınız bulunmaktadır. (Harici bagaj için ekstra ücret talep edilmektedir.) Eşli – çocuklu dahi olsa 20 kilo sınırı aşılamamakta ve fark ödenmesi gerekmektedir. Bu sebeple her kişi için 1 bagaj tavsiye edilir. El bagajları maksimum 7 kilo olmalıdır.

 

Vize ile ilgili önemli notlar;

T.C vatandaşları için vize uygulaması yoktur. Geziye katılabilmek için  seyahat bitiş tarihinden itibaren 6 ay geçerli pasaport yeterlidir. Pasaport polisinin sizi ülkeye sokmama yetkisi vardır. Bu durumdan Acentamız sorumlu değildir, sorumluluk yolcuya aittir.
T.C. yeşil pasaportu ile seyahat edecek misafirlerimizin, eğer pasaportlarının alınış tarihi 10 yıldan eski ise; pasaportlarını yenilemeleri gereklidir. Aksi halde gidecekleri ülkeye kabul edilmeyebilirler ve/veya Türkiye’den havayolu firması tarafından uçuşları gerçekleştirilmeyebilir. Böyle bir durumda sorumluluk yolcuya aittir.
Yırtık, yıpranmış, ıslanmış ve/veya benzeri tahribat(lar)a uğramış pasaportlar nedeniyle ziyaret edilecek ülke sınır kapısında gümrük polisi ile sorun yaşanmaması adına ; anılan pasaportların yenilenmesiı gerekmektedir. Aksi durumda sorumluluk yolcuya aittir.