ENDÜLÜS KARDEŞLİK SEFERİ

ENDÜLÜS KARDEŞLİK SEFERİ

İGEDER KARDEŞLİK SEFERİ ENDÜLÜS-1

            ‘’İlk ve son söz…Bütün dostlara bir mesaj… Bizden değil Yüce Yaratan’dan. İspanya’da, Gırnata ( Granada)’da, el- Hamra Sarayı’nın duvarlarında  hâlâ nakış nakış … Hepimizin beynine kazınacak türden … ‘’ La ğalibe illallah..’’  Avrupa krallıklarını büyüleyici güzelliğiyle kendisine hayran bıraktıran bir medeniyet ülkesi Endülüs’ten kalanları, izlerimizi takip etmek adına yollara revan olmak isteyenlere….

                                                                                                        Enver GÜNAYDIN

                                                                          Sosyal ve Kültürel Etkinlikler Birim Sorumlusu

KATILIM ŞARTLARI

 • igeder.org.tr adresinden başvuru yapmanız gerekmektedir.
 • Kontenjan 40 kişi ile sınırlıdır.
 • Başvuruların kontenjanı aşması durumunda ücret yatırma önceliğine dikkat edilecektir.
 • Katılımcıların ön ödeme olarak katılım ücretinin üçte birini (300 €) 01 Ocak 2017 gününe kadar derneğimize ulaştırmaları gerekmektedir.
 • Katılım ücretinin geri kalan kısmı gezi tarihinde elden alınacaktır.
 • İnternet üzerinden yapmış olduğunuz başvuru ön başvuru mahiyetinde olup asli kaydınız ön ödeme sonrasında gerçekleşmiş olacaktır.
 • Programın gerçekleşebilmesi için gerekli minimum katılımcı sayısı 20’dir.
 • İspanya içerisinde kullanılacak araç koltuk numaraları ön ödeme sırası dikkate alınarak belirlenecektir.
 • Kontenjan dolduktan sonra dahil olmak isteyen katılımcılar ilave ücret ödemek durumunda kalabileceklerdir.
 • Son başvuru ve evrak teslim tarihi 10 Ocak 2016 tır.
 • Son başvuru tarihinden sonra gerçekleştirilecek iptaller de şahıs adına yapılan rezervasyonlardan dolayı oluşacak masrafı karşılamak adına geri ödeme yapılmayacaktır.
 • Vize işlemleri Hünkâr Turizm tarafından takip edilecektir.
 • Yurt içi ara transferler, talep etmeniz durumunda Hünkâr Turizm tarafından gidiş dönüş 80€ karşılığında sağlanacaktır.

 

BAŞVURU İÇİN TIKLAYINIZ…

KARDEŞLİK SEFERİ ‘’ENDÜLÜS’’

26 – 31 Ocak 2016 (5 Gece 6 Gün)

MALAGA / MADRİD / TOLEDO /CORDOBA / SEVİLLA /  GRANADA /SEGOVIA

1.GÜN: İSTANBUL-MALAGA-SEVİLLA
Atatürk Dış Terminalinde THY kontuarında sabah saat 06.30’da buluşma. Türk Havayollarının tarifeli uçağı ile saat 08.55’de Malaga’ ya uçuş (4 saat 30 dakikalık uçuş) 12.45’de varış. Malaga’ya varis ve panoramik şehir turu. Malaga şehir turumuza ilk olarak Eski şehri, Malaga katedrali ve çevresi, Calle Marques de Larios caddesi Botanik bahçeleri, Eski Malaga sokakları geziyor ve ardından Sevilla’ya doğru hareket ediyoruz..  Varışın ardından aksam yemeği ve konaklama otelimizde.

Hotel Sevilla Git Mairena 4 :
Av. los Descubrimientos, S/N, 41927 Mairena del Aljarafe,Sevilla, Sevilla
Teléfon: 955 41 79 54

2.GÜN: SEVİLLA-CORDOBA-GRANADA
Sabah otelimizde alacağımız kahvaltıdan sonra otelimizden ayrılma. Sevilla Şehir turumuzda Plaza de Espanya, Maria Luisa Parkı, Sevilla Ulu Cami iken kiliseye çevrilerek yüzyıllar boyu süren ilavelerle bugün İspanya’nın en büyük katedrali haline gelen, avlu müştemilatı ise hala ayakta olan Sevilla Katedrali’ni ve caminin minaresi iken çan kulesi yapılan Giralda minaresi göreceğimiz yerler arasında. Şehir turumuzu tamamladıktan sonra eski Endülüs başkenti olan Cordoba’ya doğru hareket ediyoruz. Cordoba ya varisin ardından  Roma köprüsü, Vadi Elkebir (Guadalkavir) ırmağının görülmesi ve Roma kapısından Cordoba eski şehre giriş. Emeviler’ den geriye kalan 850 sütunlu İslam Mimarisinin ana eserlerinden biri olan ancak Endülüs’ün düşmesinden sonra bir bölümü katedrale çevrilen ama hala ihtişamını koruyan Kurtuba Ulu Camii,  Musevi mahallesi ve Endülüs Mimarisi ile inşa edilen Cordoba Sinegogu Eski Cordoba sokaklarında meşhur Endülüslü amirlere ait heykeller, Şehir surlarından günümüze ulaşan kısımları gördükten sonra Vadi Elkebir ırmağı kenarında bulunan eski kütüphaneler sonrası Granada’ya hareket. Aksam yemeği otelimizde. Yemek sonrası saat 22:00 de olacak Elhamra Sarayı ziyareti için otelden hareket ediyoruz. Otele dönüş  ve konaklama otelimizde.

Hotel Granada Urban Dream 4:
España, Camino de Ronda, 107, 18003 Granada
Teléfon: 958 10 01 48

3.GÜN: GRANADA

Sabah otelimizde alacağımız kahvaltıdan sonra otelimizden hareket. El Hambra Saray içinde bulunan Cennet Bahçeleri gezisi, eski Granada sokakları Fas çarşıları Endülüs’ den geriye kalan Kervansaray, Katedral, Tarihi dokusunu günümüze kadar korumuş El Beyzin mahallesi, göreceğimiz yerler arasında. öğleden sonra alışveriş için serbest zamanımız olacak. Aksam yemeği ve konaklama otelimizde.

Hotel Granada Urban Dream 4:
España, Camino de Ronda, 107, 18003 Granada
Teléfon: 958 10 01 48

4.GÜN: GRANADA-TOLEDO-MADRİD
Sabah otelimizde alacağımız kahvaltıdan sonra otelimizden erken saatte ayrılma ve Toledo’ya hareket.  Keyifli yolculuğumuzun ardından Toledo Şehrine varış. Unesco tarafından korunmaya alınmış dünyanın en güzel Tarihi Ortaçağ Kentlerinden Toledo’da görülecek yerler arasında Eski Camii kalıntılarının üzerine kurulmuş olan Toledo Katedrali, tarihi Toledo sokakları ve Toledo ile özdeşleşmiş Ünlü ressam El Greco’nun birçok eseri bulunmaktadır. Tur sonunda Madrid’e hareket. Otelimize yerleşme akşam yemeği ve konaklama.

Hotel Torre Arias 4
Dirección: Calle de Julian Camarillo, 19-21, 28037 Madrid
Teléfono:913 87 94 00

5.GÜN MADRİD – SEGOVIA

Otelimizde alacağımız sabah kahvaltısının ardından tam günlük Segovia Turumuz başlıyor. Yaklaşık 1,5 saatlik keyifli yolculuk sonrasında ulaştığımız bu şehirde sizleri öncelikle 19.yüzyıla kadar kullanılmış Roma dönemi eserlerinden Su kemerleri karşılıyor. Madrid’e benzeyen dar sokaklarda rehberimiz eşliğinde şehri geziyoruz. 1525 yılında yapılmış gotik mimariye sahip katedral, Disneyland’a ilham olmuş şato “Alkazar şatosu” göreceğimiz yerler arasında. Öğle yemeği ve alış veriş için serbest zaman. Ziyaretlerimizi tamamladıktan sonra Madrid’e dönüş şehir merkezinde alış veriş ve kahve molası. Ardından otelimize hareket. Akşam yemeği ve konaklama.

6.GÜN: MADRİD-İSTANBUL
Sabah otelimizde alacağımız kahvaltı sonrasında odalarimizi bosaltarak panoramik Madrid şehir turu yapıyoruz. Görülecek yerler arasında sırasıyla; Gran Via caddesi, Plaza de İspanya, Don Kişot Anıtı, Pramitler, Real Kraliyetsarayı (dışardan), Madrid Ulu cami kalıntıları, Plaza Mayor meydanının görülmesi ve kişisel aktiviteler için serbest zaman. Saat 15:00 de  Havalimanı’na hareket. Saat 17.45’de Türk Havayolları tarifeli seferiyle İstanbul’a hareket. Gece 23:10 Sularında İstanbul’a varış.

 

İKİ KİŞİLİK ODADA KİŞİBAŞI: 900 € / TEK KİŞİ FARKI: 150€ / 2-12 YAŞ ÇOCUK: 800 € / 0-2 YAŞ BEBEK: 150€

 

 

HİZMET DETAYLARI
Ücrete Dahil Olan Hizmetler

·       THY ile İstanbul>Malaga/Madrid>İstanbul Gidiş Dönüş Ekonomi Sınıfı Uçak Bileti Ücreti

·       Programda belirtilen gezi ve ziyaretler

·       Havalimanı karşılama ve gidiş & dönüş transferleri

·       4* otellerde 5 Gece konaklama

·       Sabah kahvaltıları

·       Akşam yemekleri

·       Tur boyunca kullanılacak lüks otobüs ve profesyonel şoförlük hizmeti

·       Profesyonel Türkçe rehberlik hizmeti

·       Havalimanı ve Güvenlik vergileri

·       Yerel rehber hizmeti

·       Granada El Hamra- Cordoba Ulu Camii-Toledo Katedrali – Sevilla Al Cazar Sarayı Girişi Ücretleri

Ücrete Dahil Olmayan Hizmetler

·        Şahsi harcamalar ve Otel Ekstraları

·        Öğle yemekleri

·        Yurtdışı çıkış harcı (15 TL)

·        Vize ücreti 130 € (Yeşil pasaporta vize istenmemektedir.)

·        Ücrete dahil olarak belirtilmeyen tüm harcamalar

·        Diğer müze ve eğlence yerleri giriş ücretleri

·        Yurt içi ara transferler

 

 

 

BAŞVURU İÇİN TIKLAYINIZ…

 

           KATILIM ÜCRETİNİN YATIRILABİLECEĞİ HESAP BİLGİLERİ

 • Para transferinde açıklama kısmını boş bırakınız ya da bağıştır yazınız. Bağıştır ibaresi yer almayan ödemeler iade edilecektir.
 • Alıcı Adı: İstanbul Gönüllü Eğitimciler Derneği
 • Banka Adı: ALBARAKA TÜRK KATILIM BANKASI
 • İl : İstanbul
 • Şube : Ümraniye
 • IBAN TL: TR39 0020 3000 0225 7779 0000 01
 • IBAN €  : 

Not: Ödemeyi elden yapabilirsiniz.

BİLGİ VE İLETİŞİM
Geziyle ilgili bilgi için: Enver GÜNAYDIN: envergunaydin@gmail.com , 505 697 14 54
Elden ödeme için : Musa KON mkerimkon@gmail.com , 534 728 64 74

 

Mutlaka Okuyunuz

Hünkâr Turizm Adına

Turumuzla İlgili Önemli Notlar;

Genel Şartlar tur programının ayrılmaz bir parçasıdır ve tur programından bağımsız düşünülemez.

Rehberimiz acentamızın onayı ile programda değişiklik yapma ve hava durumuna ve/veya mücbir sebebe bağlı olarak gezi noktalarında bulunan bazı yerleri iptal etme hakkına sahiptir. Turumuza katılan tüm misafirlerimiz bunu kabul etmiş sayılır.

Gezimiz, minimum 20 kişi katılım şartı ile düzenlenmektedir. Yeterli katılım sağlanamadığı takdirde, son iptal bildirim tarihi gezi hareket tarihinden 5 gün öncesidir ve acenteniz tarafından iletilecektir. Yurt dışı turlarımızda %35 ön ödeme ile rezervasyon alınabilmektedir.

Acentamız, hava yolu ile yolcu arasında aracı kurum olup, 28.09.1955 Lahey Protokolü ne tabidir. Tarifeli ve özel uçuşlarda rötar riski olabilir veya mevcut gezi ve uçuş öncesinde saatler değişebilir. Acentamız, bu değişiklikleri en kısa sürede bildirmekle yükümlüdür. Yolcu saat değişme riskini kabul ederek geziyi satın almıştır. 0-2 yaş arası çocuklar alan vergisi ve alan hizmetleri bedeli ödemezler.

Tur programında ki oteller tahmini otel listesidir. Bölge müsaitliğine göre aynı standartlarda başka otellerde kalınabilir. 3 kişilik odalar, otellerin müsaitliğine göre verilmektedir. 3 kişilik odalarda ilave yatak uygulaması olup, 3. yatak standart yataktan küçüktür. Çocuk indirimleri sadece 2 yetişkin yanında konaklayan çocuklar için geçerlidir. Otellerde sunulan kontinental kahvaltı tereyağı, reçel veya bal, ekmek, çay veya kahve ile meyve suyundan oluşmaktadır. Grup kahvaltıları ayrı bir salonda servis edilebilir.

Orta Avrupa turlarında misafirlerimizin seyahat sigortalarını yanlarında bulundurma zorunluluğu vardır. Seyahat sigortalarını yanlarında bulundurmayan misafirlerimize ilgili ülke polisi tarafından kişibaşı 200 CZK ile 4000 CZK arasında cezalar verilebilmektedir. Seyahat sigortasını yanında bulundurmadığı için ilgili ceza ile karşılaşılması durumunda sorumluluk misafirlerimize aittir.

Türk Hava Yolları uçuşlarında her kişinin 1 bagaj ve 20 kilo hakkı vardır. 20 kiloyu geçen bagajlar için ücret farkı ödenmesi gerekmektedir.  El bagajları maksimum 7 kilo olmalıdır.

BAŞVURU İÇİN TIKLAYINIZ…

Vize ile ilgili önemli notlar;

T.C vatandaşları için vize uygulaması vardır. Vize başvurusu için seyahat bitiş tarihinden itibaren en az 6 ay geçerli pasaport ile acentemizden veya www.vizebilgi.com’dan temin edebileceğiniz “Vize İçin Gerekli Evraklar” listesinde belirtilen belgeler ile başvurmak gerekmektedir. Yeşil pasaport sahipleri için vize uygulaması olmayıp, seyahat bitiş tarihinden itibaren en az 6 ay geçerli pasaport yeterlidir. Vize alınmış olması, ülkeye giriş yapılabileceği anlamına gelmez, pasaport polisinin sizi ülkeye sokmama yetkisi vardır. Bu durumdan Acentamız sorumlu değildir, sorumluluk yolcuya aittir.

T.C. yeşil pasaportu ile seyahat edecek misafirlerimizin, eğer pasaportlarının alınış tarihi 10 yıldan eski ise; pasaportlarını yenilemeleri gereklidir. Aksi halde gidecekleri ülkeye kabul edilmeyebilirler ve/veya Türkiye’den havayolu firması tarafından uçuşları gerçekleştirilmeyebilir. Böyle bir durumda sorumluluk yolcuya aittir.

Pasaportlara vize uygulanması için karşılıklı 2 boş sayfa zorunludur. Yırtık, yıpranmış, ıslanmış ve/veya benzeri tahribat(lar)a uğramış pasaportlar nedeniyle ziyaret edilecek ülke sınır kapısında gümrük polisi ile sorun yaşanmaması adına ; anılan pasaportların yenilenmesi ve T.C. vatandaşlarına vize uygulayan bir ülke ise ilgili vizenin yeni pasaportta olması gerekmektedir. Aksi durumda sorumluluk yolcuya aittir.

İptal edilmiş pasaportlardaki geçerli Schengen vizeleri ile seyahat edilememektedir.

endulus-1